KARADENİZDE ÜRETİLECEK
Advert
Advert
Advert

KARADENİZDE ÜRETİLECEK

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, alın çileğin Karadeniz'de üretiminin yaygınlaştırılması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

  KARADENİZDE ÜRETİLECEK
Bu içerik 1730 kez okundu.
Advert
 Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, alın çileğin Karadeniz'de üretiminin yaygınlaştırılması için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Güney Amerika'da üretilen ve süper meyve olarak bilinen altın çilek, artık Karadeniz'de de üretilebiliyor.


Üretimi arttırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, "Karadeniz Bölgesi'nde alternatif ürün olarak altın çilek artık yetiştirilebilecek. Biz, üniversitede yaptığımız araştırmada altın çilek yetiştiriciliğinde başarılı sonuçlar aldık. Artık altın çilek üretimi yapmaya başladık.


Samsun'da ve Giresun’da yaklaşık 300 bin fide ürettik. Beklentimizin üzerinde oldukça başarılı sonuçlar aldık. Şimdi bütün Karadeniz Bölgesi'nde yetiştirilmesi için çalışıyoruz. Üreticimiz pazar sıkıntısı olmadığı için, çiftçilerimize gelir olarak da büyük katkı sağlar" ifadelerini kullandı.


https://www.samsunhaber.com/


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türkiye Yasta Tekirdağ'da Tren Kazası 24 Ölü
Türkiye Yasta Tekirdağ'da Tren Kazası 24 Ölü
Kavgada Bıçak Çekildi 1 Yaralı
Kavgada Bıçak Çekildi 1 Yaralı