TEGİAD TA TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI
Advert
Advert
Advert

TEGİAD TA TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

TEGİAD ın bu ayki iş yemeğine ulusoy un yön.kur. onursal başkanı Fahrettin ulusoy, terme ticaret ve sanayi odası başkanı Ahmet ekmekçi , Karadeniz genç işadamları fedarsyonu başkanı levent özden ve tegiad üyeleri katıldı.

TEGİAD TA TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI
Bu içerik 1624 kez okundu.
Advert
 Toplantının açılış konuşmasını yapan tegiad yön. Kur. Başk. Mustafa çelebi ;  konuşmasına 15 temmuz darbe girişimini kınayarak başladı.TEGİAD olarak darbeye bulunduğu şehirde en erken tepkiyi veren stk olmanın özelliği taşıdıklarının altını çizen  çelebi , demokrasinin meyvesi olan bir stk olarak seçilmiş  cumhurbaşkanımıza  ve demokrasimize sahip çıktıklarını belirterek şuana kadar hiçbir TEGİAD üyesinin FETÖ terör örgütüyle ilgili  soruşturmasının dahi olmadığının altını çizdi.

Terme genç işadamları ve girişimciler derneğinin her geçen gün büyüyen bir aile olduğunu vurgalayn çelebi  bölgemizin önemli gelir kaynaklarından olan fındığın fiyatı hakkında oluşturulan spekülasyonlardan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

Fındığın fiyatı yükselecek 15 olacak -20 olacak gibi söylemlerin üreticiyi beklenti içine sokup ürününü sattırmayıp dolayısıylada  üreticinin borcunu geçiktirmesi ve yapacağı alışverişi geçiktirmesi bölge ekonomisini ciddi derecede tıkamaktadır. Kendisininde fındık üreticisi olduğunu ürünün değerlenmesini kendisininde istediğinin altını çizen tegiad başkanı  çelebi , ancak üreticiyi geçen yılki gibi gereksiz beklenti içine sokan birlik ve üretici temsilcilerini daha bilimsel ve daha gerçekçi açıklamalar yapmaya davet etti.fındıkla ilgili birde öneri getiren çelebi, FİSKOBİRLİK bölgede güvenini kaybetmiş bir yapıya sahiptir.

Ticarette güven önemli bir kavramdır. Fiskobirliğin tekrar güvenilir bir oluşum haline getirilerek üreticinin menfaati doğrultusunda fındık alımına başlaması fiyatlarıda daha iyi yapacağını düşündüklerini belirtti.

Karadeniz genç işadamları fedarasyon başkanı Levent ÖZDEN ise termedeki bu yapının  geçen gün büyümesinden ve tegiad ın KARGİF in etkili derneklerinden olduğunu söyledi. Termede olmak mutluluk duyduğunu belirten ÖZDEN , önümüzdeki günlerde KARGİF i TERME de toplayacaklarının müjdesini verdi.

Terme ticaret ve sanayi odası yön kur başkanı Ahmet ekmekçi ise , misafirlerimizi termede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bölgenin önemli ekonomik girdilerinden olan fındıkta yaşanan rekolte ve gelir eksikliğinden tüm bölge gibi ilçeninde etkilendiğini ve bu durumun ticareti zorlaştırdığını vurguladı.

Proğramın onur konuğu ulusoy un yön. Kur. Unursal başkanı Fahrettin ulusoy ise böyle bir toplulukla olmanın önemine değindi.genç işadamlarıyla tecrübe ve deneyim paylaşımı yapan ulusoy genç işadamlarına iş hayatındaki püf noktalardan  bahsetti.

Gecenin sonunda yeni üyelere üyelik belgeleri verilirken , katılımcılara TEGİAD başkanı Mustafa çelebi tarafından plaket hediye edildi.

Kaynak
 http://www.karadenizhayat.com/
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ozanımız Arif'e Veda
Ozanımız Arif'e Veda
YÜKSEL : İLÇEMİZDEKİ EN ÖNCELİKLİ SORUN YOL, İSTİHDAM VE SOSYAL YAŞAM!
YÜKSEL : İLÇEMİZDEKİ EN ÖNCELİKLİ SORUN YOL, İSTİHDAM VE SOSYAL YAŞAM!