OMV Türkiye den Çekiliyor Gözler Terme de
Advert
Advert
Advert

OMV Türkiye den Çekiliyor Gözler Terme de

Avusturyalı dev enerji şirketi OMV’nin CEO’su Türkiye’deki yatırımlarını çekme kararı aldıklarının sinyalini verdi. İlçe sakinlerinin büyük tepkilerini alan OMV’nin Terme’de kurduğu Doğalgaz Çevrim Santralini ne zaman ve de kime satacağı merak konusu.

OMV Türkiye den Çekiliyor Gözler Terme de
Bu içerik 3209 kez okundu.
Advert


Samsun Haber - Avusturyalı dev enerji şirketi OMV'nin yüzde 100 hissesine sahip olduğu Türkiye'nin en büyük akaryakıt zinciri Petrol Ofisi (POAŞ)’ı 1 milyar 368 milyon Avroya Hollandalı Vitol Group'a satmaya karar verdiği açıklandı. Zamanında POAŞ için 2.5 milyar Dolar gibi büyük rakamlar ödeyen dev şirket pişman olduğunu duyurdu.

EPDK Düzenlemelerine CEO’dan


Eleştiri Türkiye'deki yatırımların hayal kırıklığı olduğunu duyuran OMV CEO'su Rainer Seele, Ekonomik gelişmelerin beklentilerin altında kaldığına dikkati çekerek, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK)’nın müdahalelerini eleştirdi. CEO Seele, EPDK’nın düzenlemeleri makul bulmadıklarını vurguladı.

“Tamamen Çekilmek İhtimal Dışı Değil”

OMV CEO'su Rainer Seele şirketin geleceğine ilişkin Wirtschaftsblatt gazetesine yaptığı açıklamada "Gaz piyasasındaki yeni konseptimiz üzerine çalışıyoruz. Türkiye bu konseptte önemli bir rol oynamıyor. Adım adım tamamen bir çekilmek bizim için ihtimal dışı değil” ifadelerine yer verdi.

Terme’deki Dev Yatırımın Akıbeti Ne Olacak?

Petrol ve enerji sektörlerinde dünya devi olarak bilinen OMV, ciddi yatırımlarla girdiği Türkiye piyasasından çekilme sinyalleri piyasalarda şok etkisi yarattı. OMW’nin şimdilerde ise tüm ülkedeki çeşitli yatırımlarıyla beraber Samsun’un Terme ilçesi Akçay Mahallesi’nde yaptığı 890 megavat kurulum gücü olan Doğalgaz Çevrim Santrali’ni de kime ve ne zaman satacağı merak konusu. OMV’nin Terme’deki bu yatırımına ilçe sakinleri başta olmak üzere bölge ve tüm ülkeden ortak tepki yağmış ve davalar açılmıştı. Tolga BİRGÜCÜSamsun Haber | 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Terme Çayına 40 Bin Yavru Sazan Bırakıldı
Terme Çayına 40 Bin Yavru Sazan Bırakıldı
Terme'de Vatandaşlardan Yol Eylemi
Terme'de Vatandaşlardan Yol Eylemi