KPSS sil baştan
Advert
Advert
Advert

KPSS sil baştan

Milyonlarca gencin umudu, kamuda memur olmak artık bambaşka bir sistem içerisinde gerçekleşecek. Memuriyete giden yolda farklılar söz konusu.

KPSS sil baştan
Bu içerik 5105 kez okundu.
Advert


Okullarından mezun olduktan sonra kendisine devlet kurumlarında yer edinmek isteyen milyonlarca kişi için KPSS, bu yolda gidilen atlanılması gereken önemli bir basamaktı. Yapılan yeni çalışmayla değişiklik geliyor. 

KPSS puanı  ve mülakat puanları önemli

Memur olmak isteyen birçok kişi önce KPSS sınavına girecek. Sonrasında ise katılacağı mülakatlarda alacağı puanlarda önem kazanacak. KPSS sınavı ve mülakatta elde ettiği puanların ortalaması alınarak kişilerin memur olup olmamaya hak kazandığı anlaşılmış olacak. Daha önce  Mili Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın personel alımlarında denenmiş, gerekçesinde ise FETÖ üyelerinin devlet kadrolarında yer almasının önlenmesi gösterilmişti.

Alanında başarılı olanlar alınacak

Ayrıca kamuda görev alacak olan adaylarda mesleklerinde başarılı olanlar şanslı. Bu anlamda yapılacak alan bilgisi sınavında başarılı olanlar kamuda görev alabilme şansına da sahip olabilecekler. Kaynak: kamupersoneli.net

 KAYNAK : https://www.samsunhaber.com/


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun korona ölü sayısı kaç?
Samsun korona ölü sayısı kaç?
Camiler 29 Mayıs'ta kısmen ibadete açılacak
Camiler 29 Mayıs'ta kısmen ibadete açılacak