Terme de tiyatro gösterisi
Advert
Advert
Advert

Terme de tiyatro gösterisi

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonuyla Pinokyo Kukla Tiyatrosu ‘kukla’ oyunu sahneledi.

Terme de tiyatro  gösterisi
Bu içerik 1738 kez okundu.
Advert
Terme Belediyesi, 7’den 70’e tüm vatandaşlara tiyatro sevgisini aşılamak için sevilen tiyatro oyunlarını Terme’lilerle buluşturmaya devam ediyor. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonuyla Pinokyo Kukla Tiyatrosu ‘kukla’ oyunu sahneledi. Ambartepe Eroğlu İlköğretim okulunda tek seans ve Terme Belediyesi Kültür Merkezinde iki gün süre ile dört seans olarak sergilenen oyunda müzikle kuklaların dansını ve sihirbaz gösterileri olan tiyatroyu çocuklar ücretsiz olarak izledi.


EĞLENCELİ ANLAR YAŞANDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kukla Sanatçısı Engin Tansı tarafından yapılan ve her seansı yaklaşık 45 dakika gerçekleştirilen kukla gösterisinde birçok ünlünün kuklaları ile çocuklar eğlenceli anlar yaşadı. Gösteride sahneden inerek çocukların arasında kuklalarıyla gezen Engin Tansı, çocukların ilgisini çekti.

TOPLUM YAŞAMINDA ÖNEMLİ

Oyunları çocuklarla birlikte izleyen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, tiyatronun toplum kültürünün aynası olduğunu ifade etti.

Çocuklara daha iyi bir gelecek sunmak, sağlıklı ve topluma faydalı bireyler yetişmeleri adına bir dizi sosyal, kültürel ve sanatsal içerikli projeler geliştirdiklerinin altını çizen Başkan Kul "Tiyatro toplumların eğitim ve kültür yönünden en etkili eğitim aracı ve sanatıdır. Toplum yaşamında bu kadar öneme sahip olan tiyatronun sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması için Terme Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaktayız" ifadesini kullandı.

Oyun sonunda Kukla Sanatçısı Engin Tansı Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’a kültür ve sanat faaliyetlerine katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket verdi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Son Dakika : Erhan USTA İyi Parti'de
Son Dakika : Erhan USTA İyi Parti'de
AKP Terme Belediye Başkan Adayı Kılıç oldu
AKP Terme Belediye Başkan Adayı Kılıç oldu