18 Mart Ruhu Lirik Dans Gösterisi İle Anıldı
Advert
Advert
Advert

18 Mart Ruhu Lirik Dans Gösterisi İle Anıldı

Terme Belediyesi tarafından düzenlenen muhteşem lirik dans gösterisi ile 18 Mart anması yapıldı.

18 Mart Ruhu Lirik Dans Gösterisi İle Anıldı
Bu içerik 338 kez okundu.
Advert
 Terme Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlü tarafından hazırlanan Çanakkale Geçilmez temalı lirik dans gösteri, Terme Belediyesi Kültür Merkezi Konferans salonunda yapıldı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

18 Mart ruhunun anlatıldığı lirik dans gösterisinde duygusal anlar yaşandı.  Programa katılan sanatseverler özellikle Kınalı Hasan ve 57. Alayın anlatıldığı kısımda duygusal anlar yaşadılar.

BİZ 18 MART’TA DÜNYAYA TÜRKLERİNİN VATAN TUTKUSUNUN NE OLDUĞUNU GÖSTERDİK

Terme Belediyesi Küldür ve Sosyal İşler Müdürü Nuray Selçuk Keleş, “18 Mart bizim en büyük destanımız. Biz 18 Mart’ta dünyaya Türklerinin vatan tutkusunun ne olduğunu gösterdik. Düzenlediğimiz bu programla hem 18 Mart ruhunu anlatmak istedik.  Hem programda görev alan hem de izlemeye gelen konuklarımıza vatan sevgisi uğruna Çanakkale de neler yaşandığını ülkemizin dört bir tarafındaki folklorik öğelerle sergilemek istedik.” Şeklinde konuştu.

Sanat yönetmeliğini Emrah Kuvvet’in yaptığı gösteride, 7 coğrafi bölgenin halk oyunları Çanakkale Geçilmez teması içinde izleyiciye sunuldu. Programda halk oyunları gösterilerinin aralarına serpiştirilen sinevizyon görüntüleri ile de izleyiciler 18 Mart Çanakkale ruhunun içine çekilerek benzeriz bir atmosfer sağlandı.

KAYNAK : http://www.meydannet.com/haber/18-mart-ruhu-termede-lirik-dans-gosterisi-ile-anildi-62577.html

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Terme Çayına 40 Bin Yavru Sazan Bırakıldı
Terme Çayına 40 Bin Yavru Sazan Bırakıldı
Terme'de Vatandaşlardan Yol Eylemi
Terme'de Vatandaşlardan Yol Eylemi