Çiftlik bank mağdurlarının paraları ödenecek
Advert
Advert
Advert

Çiftlik bank mağdurlarının paraları ödenecek

Çiftlik Bank SEO’su Mehmet Aydın, Türkiye’de birçok kişiyi dolandırdıktan sonra ortalardan kaybolmuştu. Çiftlik Bank hakkında ilk şikayeti 24 Kasım 2017’de Sakarya’nın Taraklı Kaymakamı Cihat Koç’un yapması sayesinde 11 milyon TL’ye el konuldu.

Çiftlik bank mağdurlarının paraları ödenecek
Bu içerik 735 kez okundu.
Advert

Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın(27) yüksek gelir vaatleri ile 132 bin kişiyi dolandırdı. Sakarya Taraklı Kaymakamı Cihat Koç’un 24 Kasım 2017’de yaptığı şikayet sayesinde 11 milyon TL’ye el konuldu.

Sakarya Taraklı’da dünyanın en büyük mavi yumurta üretim tesisini açacağını duyuran Mehmet Aydın, açılışa Taraklı Kaymakamı Cihat Koç, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve Guinness Türkiye Fahri Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural’ı davet etti. Davet üzerine açılışa giden Koç, Özkaraman ve Kural açılışta tavuk ve inekleri göremeyince bir hayli şüphelendi, Mehmet Aydın 200-300 yerli tavuktan başka bir şey gösteremeyince şüpheleri üzerine topladı. Açılışın ardından çiftliği gözetime alan Kaymakamlık 24 Kasım 2017’de suç duyurusunda bulundu. Şikayet dilekçesinde Kaymakam Koç, “Saadet zinciri olduğundan şüphelenilen şirket hakkında, vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek için soruşturma yapılanmasını rica ederim” diye ekledi. Suç duyurusunda Çiftlik Bank’ın bağlı olduğu “Famegame Software” KKTC’de kurulduğu hatırlatıldı.

“Tavuklar satılıp parası mağdurlara verilecek”

Çiftlik Bank mağdurlarının paraları ödenecek. Çiftlik Bank dolandırıcılığı ile ilgili ilk soruşturmaya başlatan Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Çiftlik Bank’taki tavukların ve yumurtaların satışı için karar aldı. Taraklı Mal Müdürlüğü’nün yapacağı ihalede, çiftlikte bulunan 21 bin 190 tavuk ve 20 binden fazla yumurta ihale ile satışa çıkacak. Satıştan elde edilen gelir ile mağdurların paraları geri ödenecek.

KAYNAK :  https://www.samsunhaber.com/genel/ciftlik-bank-magdurlarinin-paralari-odenecek-h33661.html
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fındık Destek Ödemeleri 29 Mart'ta Hesaplarda
Fındık Destek Ödemeleri 29 Mart'ta Hesaplarda
Termeli Uzman Çavuş Ağır Yaralı
Termeli Uzman Çavuş Ağır Yaralı