Terme'ye İmalatçılar Sanayi Sitesi Kuruluyor
Advert
Advert
Advert

Terme'ye İmalatçılar Sanayi Sitesi Kuruluyor

Terme'ye yeni sanayi sitesi kazandırılması için çalışmalara başlandı. Projenin 2020'de bitmesi hedeflenirken, Başkan Kul, "Gelişen Terme’nin üretim gücü yapılacak olan bu sanayi sitesi olacak” dedi.

Terme'ye İmalatçılar Sanayi Sitesi Kuruluyor
Bu içerik 2493 kez okundu.
Advert

Terme’de yeni sanayi için adımlar atıldı. İlçe sanayicilerinin biraraya gelerek oluşturdukları kooperatifle ilçeye yeni sanayi sitesi kazandırılacak. Mevcut sanayi sitesinin hemen yan tarafında 110 bin m2’lik arsayı satın alarak işe koyulan kooperatifi, Terme Belediyesi'de yalnız bırakmadı. Kooperatif tarafından alınan arsanın imarını yapılarak, arsa sanayi ve ticaret alanı olarak tahsis edildi. 

110 bin metrekare alan içinde her biri 350’şer metrekareden oluşan 154 iş yerinin yer alacağı yeni sanayi alanı içinde ayrıca 10 bin metrekare sosyal alan yer alacak. Yeni sanayi sitesi Terme Belediyesi tarafından arsanın imar yolu yapılmaya başlanırken, temelin bu yıl içinde atılması bekleniyor.

EKMEKÇİ; 'MUTLUYUZ'

Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi, “Bu proje başladığında hiçbir şey belli değildi, arsa bile yoktu. Ama şimdi arsa bulundu, imarı yapıldı ve temelin atılacağı gün bekleniyor. Burada insanların para kazandığı, üretim yapıldığı, istihdam sağlandığı günü de göreceğiz. Bu projede bir parça katkımız olduğu için çok mutluyum ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

TERME’NİN MEGA PROJESİ OLACAK 

Terme Yeni Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Kefeli, “Biz adımı atar atmaz kooperatifimize çok talep oldu. Fakat yalnızca 154 kişi ile yola devam edebiliyoruz. Bu 154 sanayicimizi de üretim yapan daha çok imalat sektörü ile uğraşan sanayicilerimizden seçtik. Bu proje termenin mega projesidir. Proje maliyeti 50 milyon lirayı geçiyor. Proje için bizlere destek veren arsanın imarının hızlıca çıkarılmasını sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Şenol Kul’a ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

50 MİLYONLUK PROJE

Terme Belediye Başkanı Şenol yapılacak Yeni Sanayi Sitesi’nin ilçedeki değişimin en önemli adımlarından biri olduğunu belirterek yaptığı konuşmasında, “İlçemizde önceden böyle bir adım atıldığında hazine arazisi bulunsun, tahsis edilsin diye bakılırdı ama maalesef ilçemizde bu şekilde bir hazine arazisi yok. Yeni sanayinin kurulması için kendi arsalarını alarak yola koyulan tüm sanayicilerimizi kutluyorum. Alınan bu 110 bin dönümlük arsanın imarı yapılarak, ticaret ve sanayi alanı olarak belirlendi. Belediyemiz bu alanda hemen yol çalışmalarına başladı. Su anda 50 milyon liralık projenin temelleri atılıyor. İlçemizin merkezinde, imalatçılar var, fabrika var, mobilyacılar var, inşaat depoları var bunların da bir an önce şehir merkezinden bu şekilde toplu alanlar yaratarak çıkması ve şehri rahatlatmamız gerekiyor. Terme’de modern bir şehirde yaşamanın rahatlığını herkes hak ediyor. Bizler de bu anlamda vatandaşlarımızın rahatı için çalışıyoruz. Yeni sanayi sitesi ilçemize, sanayicilerimize ve ülkemize hayırlı olsun” Feride İÇKİLLi 

KAYNAK : http://www.hedefhalk.com/termeye-yeni-sanayi-sitesi-1366774h.htm

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun korona ölü sayısı kaç?
Samsun korona ölü sayısı kaç?
Camiler 29 Mayıs'ta kısmen ibadete açılacak
Camiler 29 Mayıs'ta kısmen ibadete açılacak