5 Yıldızlı Otel Yakışır
Advert
Advert
Advert

5 Yıldızlı Otel Yakışır

Yeni Terme devlet hastanesinin hizmete geçmesiyle atıl duruma düşen eski Terme devlet hastanesinin ne olacağı, hâlâ merak konusu.

5 Yıldızlı Otel Yakışır
Bu içerik 3454 kez okundu.
Advert

Yaklaşık 19 aydır atıl durumda bekleyen eski Terme devlet hastanesinin yerine ne yapılacağı merakla beklenirken; konuyla ilgili çeşitli fikirler de ortaya atılmaya devam ediyor.
Eski hastane binası için, “Otel yapılmalı!” fikri vatandaşlara daha cazip gelirken; Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Huzurevi, Turizm ve Otelcilik Okulu ve Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü olması yönünde fikirler de konuşuluyor. 
Bu hafta gazetemizde manşetten vereceğimiz bu haberi, “Eski hastane yerine ne yapılmalı?” sorusundan yola çıkarak tartışmaya açıyoruz.

ALAN OTEL İÇİN MÜSAİT
Eski Terme Devlet Hastanesi yerine yapılacak 5 yıldızlı bir otelin, Terme´ye prestij kazandıracağını savunan kesim, bu alanın neden otel olması gerektiğini şu şekilde anlattı.
“Mülkiyeti Maliye hazinesine ait 22.426.91 m2 yüzölçümlü, yaklaşık 12 bin m2 kapalı alana sahip eski hastane binası, kaderine terk edilmiş vaziyette kamu yararına kullanılmayı bekliyor. 
Hastane binasının önünde yaklaşık 20 bin m2 kumsal yan tarafında 40 bin m2 Miliç 1 çamlığı ve çamlığın önünde de yine 20 bin m2 kumsal alan olmak üzere toplam 100 bin m2´lik turizme elverişli bir alan bulunuyor. İddia ediyoruz, Karadeniz´de turizme bu kadar elverişli başka bir arazi daha yok.”

 

PEKİ NEDEN OTEL OLMALI?
Terme ilçesinin, coğrafi konumu açısından Karadeniz sahil şeridinin tam kalbinde yer aldığına işaret eden otel savunucuları “Karadeniz sahil yolunu kullanan, 16 bin 680 araç günlük olarak, Terme´den geçmektedir. Ayrıca Terme, Karadeniz´e seyahat eden tur şirketlerinin, yolcu taşımacılığı yapan Türkiye´nin önemli otobüs firmalarının (Ulusoy, Metro, Kamil Koç, Fındıkkale, Kamberoğlu, Lüks Karadeniz vb.), yük taşımacılığı yapan lojistik firmaların ve hususi otomobil sahiplerinin mola noktasıdır. 
Terme konumu itibariyle, Çarşamba ve Ordu-Giresun havaalanlarına da ulaşım yönünden oldukça yakındır. Turizm açısından marka haline gelme çabasında olan ilçemizde gezilebilecek bir çok alan bulunmaktadır. Ve bu lanlar için çalışmalar devam etmektedir.
Dünyanın en büyük kavak arazisi Terme´de. Amazon Tabiat Parkı, Simenit Yaban Hayatı Koruma Sahası, Sülün Üretme Çiftliği, Akgöl ve Simenit gölleri, Yüksekyayla, Erenköy, Çamlıca gibi yayla turizmine uygun yaylalar, Karadeniz sahilinin en uzun kumsalı,Terme ırmağı ve eşsiz nehirler yine Terme´de yer almaktadır. Ayrıca Terme, Yeşilırmak havzasının doğallığını kaybetmemiş tek noktasıdır. 
Amazon Tabiat Parkı ve Simenit yaban hayatı koruma sahasında, dünyanın en büyük doğal hayvanat bahçesini yapmamız halinde, yılda 150 bin kişinin turist olarak Terme´ye gelmesi mümkündür. İşte bütün bunları göz önünde bulundurursak Terme´ye yapılacak bir otel, Terme´yi turizmde uçuracak önemli bir projedir.” denildi.

 

KAYNAK : http://termebilgigazetesi.com/haber/5-yildizli-otel-yakisir-3884.html

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
oğuz     2018-04-11 Bence de kesinlikle Terme'ye özellikle o mevkiye çok güzel bir otel yapılmalı.O bölgede çadırlarda bile yer bulunmuyordu.Kaldı ki otel yapıldığında daha fazla insanın misafir edilebilineceğini düşünüyorum.Ayrıca güzel bir otel yapılması halinde çevre ekonomisine de olumlu katkılar sağlayacağını düşünüyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun korona ölü sayısı kaç?
Samsun korona ölü sayısı kaç?
Camiler 29 Mayıs'ta kısmen ibadete açılacak
Camiler 29 Mayıs'ta kısmen ibadete açılacak