Onlar için 'mavi ışık' yakalım
Advert
Advert
Advert

Onlar için 'mavi ışık' yakalım

İYİ Parti Terme heyeti, ilçedeki özel eğitim kurumlarındaki otistik çocukları ziyaret etti. Öğrencilere çeşitli hediyeler veren heyet, herkesi otizm için 'mavi ışık' yakmaya davet etti

Onlar için 'mavi ışık' yakalım
Bu içerik 1128 kez okundu.
Advert

Dünya Otizm ve Farkındalık Günü ziyaretleri kapsamında 'Fark Et, Kabul Et, Bizimle Yürü, Mavi Yarınlar' sloganıyla kamuoyunun dikkatini çekmek için başlatılan ve bütün dünyada ilgi gören 'Mavi Işık Yak Kampanyası' çerçevesinde İYİ Parti Terme İlçe Başkanlığı Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Terme'deki özel eğitim kurumlarında bulunan otistik çocukları ziyaret etti.

İYİ Partili heyet, önce Özel Tuğra Eğitim Kurumu'nu daha sonra Sina Okulları'nı (Özel Eğitim Kurumu) ziyaret edip, otistik çocukların ders etkinliklerine katılarak, öğrencilere çeşitli hediyeler takdim ettiler.

MAVİ IŞIKLI YARINLAR DİLEDİ
Sevim Karamollaoğlu, "Otizm toplumsal bir sorun olup, bu sorun ancak toplumsal dayanışmayla hafifletilebilir. Daha yaşanılabilir bir dünya için öncelikle otizmli çocuklara hep birlikte sahip çıkmalıyız. Hep beraber deniz ve gökyüzünün rengine bürünerek, otizm için mavi bir ışık yakacağımız yarınlar diliyorum" dedi. Özel Eğitim Kurumları yöneticileri de böyle bir günün İYİ Parti temsilcileri tarafından hatırlanması ve birlikte olunmasının çok önemli olduğunu belirterek, teşekkür ettiler.

Tanyeri ve yönetim kurulu üyeleri Meliha Uzun, Elif Kilim, Ali Bulat ve Mustafa Deniz'den oluşan heyet, otistik çocukları ziyaret etti.

KAYNAK : http://www.hedefhalk.com/onlar-icin-mavi-isik-yakalim-1376300h.htm

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fındık Destek Ödemeleri 29 Mart'ta Hesaplarda
Fındık Destek Ödemeleri 29 Mart'ta Hesaplarda
Termeli Uzman Çavuş Ağır Yaralı
Termeli Uzman Çavuş Ağır Yaralı