Şehit ailelerine ücretsiz mezar yeri
Advert
Advert
Advert

Şehit ailelerine ücretsiz mezar yeri

Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği, şehit anne ve babalarına ücretsiz mezar verilmesi konusundaki dilekçeyi Samsun Büyükşehir Belediyesine iletti.

Şehit ailelerine ücretsiz mezar yeri
Bu içerik 733 kez okundu.
Advert

Samsun Haber-Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV)  binasında şehitler için okutulan mevlitte Kur’an Kerim okunup dualar edildi. 

Mevlit programında konuşan EMŞAV Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim “Bu ay şehitlerimiz için okuttuğumuz 172. mevlitte bir araya geldik. Her ayın son cumartesi şehitlerimiz için mevlit okutuyoruz. Bundan sonraki zamanlarda da bu etkinliğimiz devam edilecek. Bu ay ki ikramlarımızı Zübeyde Hanım Anaokulu karşıladı. Ayrıca Samsun Barosu da şehit ailelerine çeşitli hediyeler gönderdi. Daha önceden Samsun Büyükşehir Belediyesi şehit eşlerine ücretsiz mezar yeri vermişti. Şehit anne ve babalarından da bize böyle bir istek gelmişti. EMŞAV olarak Samsun Büyükşehir Belediyesine bu konu hakkında dilekçemizi verdik. Eğer dilekçemiz kabul edilirse şehit anne ve babalarına da ücretsiz mezar yeri tahsis edilecek” dedi. 

Bu ayki mevlit şehit  polis memurları Mehmet Emin Eren, Termeli Şehit Polis Memuru Muhittin Yılmaz, Termeli Şehit Polis Memuru Hamdi Özübek, Ahmet Karaal, Oğuz Erduran, Nevzat Gündoğdu, Osman Karaca, Zikri Özdamar, Mehmet Ayan’ın ruhlarına  ve mevlide katılanların geçmişlerinin ruhlarına bağışlandı.  

KAYNAK : https://www.samsunhaber.com/samsun-haber/sehit-ailelerine-ucretsiz-mezar-yeri-h34933.html

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ozanımız Arif'e Veda
Ozanımız Arif'e Veda
YÜKSEL : İLÇEMİZDEKİ EN ÖNCELİKLİ SORUN YOL, İSTİHDAM VE SOSYAL YAŞAM!
YÜKSEL : İLÇEMİZDEKİ EN ÖNCELİKLİ SORUN YOL, İSTİHDAM VE SOSYAL YAŞAM!