Karadeniz'de terör örgütüne geçit yok
Advert
Advert
Advert

Karadeniz'de terör örgütüne geçit yok

Doğu Karadeniz kırsalında asker ve polis terör örgütü PKK'ya geçit vermiyor.

Karadeniz'de terör örgütüne geçit yok
Bu içerik 1612 kez okundu.
Advert

Örgütün uzun yıllardır kullandığı geçiş noktaları ile olası kullana bileceği alanları 7-24 kontrol altında tutan timler dağları boş bırakmıyor.

Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) Timleri ortak yürüttükleri Arama Tarama faaliyetleriyle Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Ordu illerinin sınırları olan Sivas, Erzincan ve Tokat il sınırları ile kırsal alanda adeta kuş uçurtmuyor. Faaliyetlere İnsansız Hava Araçları (İHA) İz takip, ceset arama, erzak arama ve bomba arama konusunda eğitilmiş hassas burunlu köpeklerde destek veriyor.

OPERASYONLAR ETKİSİNİ GÖSTERDİ

Son 4 yılda bölgede ciddi operasyona imza atan Jandarma ve Polis timleri başta örgütün bölgedeki alabaşları olmak üzere sözde 'Karadeniz Açılım Grubu'ndan bulunan 22 teröristten 15'i etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristeler arasında ikisi kırmızı' listede altısı ise 'gri' listede yer alıyordu.

YAYLA EVLERİ KONTROL ALTINDA

Teröristlerin ilk geçiş sıralarında veya saklanma amaçlı kullandıkları yayla evleri kontrol altında tutuluyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yayla evlerinde erzak ve yaşam malzemesi bırakılmaması konusunda yaptığı çağrılarda halk tarafından karşılık bularak kış başında köylere dönen vatandaşlar yayla evlerini neredeyse tamamen boşaltmıştı.
Yaylalarda karların eriyip, yolların açılmaya başlamasıyla operasyonlarda yayla evlerinin çoğunlukta olduğu bölgelerde hız kazandı. Bölgede devriyeler zırhlı araçlar ile yapılırken gece görüş ve harekete duyarlı kameralar ile izleme yapılıyor.

JÖPER VE JÖHLER VURDU

Son yıllarda bölgede yaşanan başarılı operasyonların görünmez kahramanları istihbarat timleri bölgede adeta uçan kuştan haber alarak timleri yönlendiriyor. Yapılan her başarılı operasyonun ardından elde edilen istihbarat bilgilerinin değerlendirilmesi sonucu ortaya çıkarken 'görünmez kahramanlar' olarak bilinen timler olası her tehdidi önlemek için adeta kırsalda sabahlıyorlar.

KAYNAK : http://www.habergazetesi.com.tr/haber/5504724/karadenizde-teror-orgutune-gecit-yok

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk Savaş uçakları Suriye'de
Türk Savaş uçakları Suriye'de
Türkiye'nin mültecilere Avrupa kapılarını açmasının ardından ilk grup Yunanistan sınırına geldi
Türkiye'nin mültecilere Avrupa kapılarını açmasının ardından ilk grup Yunanistan sınırına geldi