TEOG da Son Nokta Koyuldu
Advert
Advert
Advert

TEOG da Son Nokta Koyuldu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Resmi Gazete'de yayımlanan ortaöğretim yönetmeliğindeki değişikliklerle ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz, yapmış olduğu açıklama ile bu yıl TEOG sınavı yapılacak mı, yapılmayacak mı belirsizliğini de yok etti.

TEOG da Son Nokta Koyuldu
Bu içerik 545 kez okundu.
Advert

KAYNAK : https://www.samsunhaber.com/egitim/bu-yil-teog-yapilacak-mi-h32127.html

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Resmi Gazete'de yayımlanan Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğinin bu yıl uygulayacakları sistemi de açıkladığını belirterek, "Merkezi sınavı ne olduğunu, merkezi sınavla hangi okulların öğrenci alacağı düzenlendi. Bir de geçici madde konuldu. Geçici madde şunu söylüyor. Diyor ki bu zamana kadar bir önceki usulle okula girmiş olanların okul değişiklikleri kendi sistemlerine tabi. Bu yıl TEOG olmayacak" dedi.

"TEOG'un bu yıl yapılacağı doğru değildir" 

Adresi dayalı yerleştirme ile öğrencileri evlerine en yakın okua yerleştireceklerini belirteren Yılmaz, " Sadece çok az bir kısım yüzde 10 gibi bir öğrencimiz merkezi sınavla okula alınacak. Fen liseleri, sosyal bilimler liseleri ile proje okullarıyla, teknik okullar bu kapsamdadır bu da yüzde 10'na tekabül ediyor. Bir çelişki, bir anlaşmazlık yok. Oradaki geçici madde eski usul. Yani adam şunu söylemesin TEOG sistemini kaldırdınız o halde bende evimin yanındaki okula kaydedeyim demesin diye buda farklı bir karışıklığa, farklı bir haksızlığa yol açacağına düşündüğümüzde eski sisteme tabi olanlar eski sistemle okullarına devam edecekler. Yeni öğrencilerse yeni sisteme tabi olacaklar. Dolayısıyla TEOG'un bu yıl yapılacağı doğru değildir" diye konuştu.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kemal Hasanoğlu     2018-03-20 Hala belirsizlik devam ediyor. Çocuklarımız perişan. Aileler perişan. Eğitim sistemi bir ülkenin temelidir ve bu temel maalesef birilerinin sayesinde sarsılıyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fındık Destek Ödemeleri 29 Mart'ta Hesaplarda
Fındık Destek Ödemeleri 29 Mart'ta Hesaplarda
Termeli Uzman Çavuş Ağır Yaralı
Termeli Uzman Çavuş Ağır Yaralı