Yılkı Atları Yollarda Tehlike Saçıyor
Advert
Advert
Advert

Yılkı Atları Yollarda Tehlike Saçıyor

Salıpazarı ile Terme ilçesi karayoluna çıkan yılkı atları zaman zaman sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Yılkı Atları Yollarda Tehlike Saçıyor
Bu içerik 1052 kez okundu.
Advert

Salıpazarı ile Terme ilçesi karayoluna çıkan yılkı atları zaman zaman sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Yolda seyir halinde olan araçların önüne atlayan yılkı atları, sürücülerin dikkatini dağıtırken, bir yandan da araç trafiğini aksatıyor.

Sürücüler atlar için tedbir alınmasını istiyor.

Sürücüler yılkı atlarının sayısının giderek bölgede arttığını ve aniden yola çıkmalarının kazalara davetiye çıkardığını dile getirdi.

lçemiz Terme´de yıllardır başıboş dolaşan yılkı atları sadece Salıpazarı - Terme arası değil Samsun - Ordu karayolunda da tehlike yaratmaya devam ediyor. Terme´de başıboş dolaşan yılkı atlarının aniden karayolundaki orta refüjlere çıkması sürücülerin korkulu rüyası oluyor. 

Otlanmaları için sahipleri tarafından doğaya bırakılan yılkı atları özellikle geceleri fark edilemedikleri için hem sürücülere zor anlar yaşatıyor hem de aniden yola çıkarak kazaya sebep oluyor. Sürücüler, atlar için önlem alınmasını istiyor.

Şubat ayında yılkı atlarıyla ilgili bir açıklama yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul “ Bu atlar yabani olarak yaşadıkları için özellikle trafikle ilgili ciddi sorunlar yaşanıyor. Sürü halindeki bu atların karayollarına aniden çıkışları trafik kazalarına neden oluyor. Ama biz bu atları külfet durumundan nimete çevireceğiz. Gölyazı bölgesinde biz bu atları 5 hektarlık bir ormanlık alanda toplayacağız. İnsanlar bu atlara binmek isteyebilirler, eğitmek isteyebilirler. Biz bu atlar üzerinden yeni bir turizm hareketi başlatacağız." demişti. 
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı