Şamlıoğlu Sürücü Kurslarıyla Bir Araya Geldi..
Advert
Advert
Advert

Şamlıoğlu Sürücü Kurslarıyla Bir Araya Geldi..

Iki günlük ziyaret çerçevesinde ilimizde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, beraberinde Özel Okullar Daire Başkanı Mehmet Baran ile Atakum Usluoglu'nda Sürücü Kursu temsilcileriyle bir araya geldi.

Şamlıoğlu Sürücü Kurslarıyla Bir Araya Geldi..
Bu içerik 1262 kez okundu.
Advert

Toplantıda Karadeniz Sürücü Kursları Federasyonu Merih Kargı, Il Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Yetik, Özel Öğretim Kurumları Il Şube Müdürü Ahmet Karaman, Samsun Sürücü Kursları Dernek Başkanı Yıldıray Asan ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundular.

Samimi bir ortamda geçen toplantıda Sürücü Kurslarının sorunları ele alındı. KASKEF-Karadeniz Sürücü Kursları Federasyonu Başkanı Merih Kargı bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kargı sözlerine şöyle devam etti; "Bazı ziyaretler için ilimizde bulunan Sayın Genel Müdürümüz ve Daire Başkanımız bizlerin uygulamada yaşadığı sorunlarımızı dinlemek üzere bizlerle bir araya geldiler. Bizlerin dertlerini bizlerin sorunlarını dert edinen Genel Müdürümüze şükranlarımı sunarım. Şu ana kadar sektörümüzde yaşanan iyileşmeler eğitim kalitesini çok ciddi oranda arttırmıştır. Bu da ülkedeki trafik kazalarının azalmasına önemli ölçüde katkı sağlamıştır. Bizleri dinleyen, bizleri anlayan bir Genel Müdürlüğümüzün olması bizim için bir kazanımdır." dedi.

Tüm özel öğretim kurumlarımızı onemsediklerini, bunun yanında 1 canın ne kadar önemli olduğununun bilincinde olduklarından hareketle sürücü adaylarının eğitimine son dönemde daha fazla eğildiklerini ifade eden MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu sözlerine şöyle devam etti. "Değerli Arkadaslarim. Ülkemizde trafik kazaları hem maddi hem de manevi kayiplara sebeb olmaktadır. Özellikle 2013 yılında gerçekleştirdiğimiz yönetmelik değişikliğiyle sürücü eğitiminde çığır açtığımıza inanıyorum. Aldığımız geri dönüşler de bu söylediklerimizi doğrular niteliktedir. Sizlerle birlikte bakanlık temsilcilerimiz de sahaya inerek uygulamalarda tespit ettikleri eksiklikleri bizlere iletmektedirler. Sizlerden ve arkadaslarimizdan gelen bu verilerle sürücü eğitiminde kaliteyi arttırıcı ek tedbirler almaya gayret gösteriyoruz. Görüyoruz ki, yaptığımız çalışmalarla sürücü eğitiminde birçok  Avrupa ülkesinden daha iyi asama kaydettik. Bu konuda bizler kadar, siz kurum sahiplerinin de emeği var. El birliğiyle bu isi başardık,daha ileriye de el birliğiyle taşıyacağız." dedi.

Ilimizdeki ziyaretlerini tamamlayan Genel Müdür Şamlıoğlu, programi cercevesinde Ordu iline devam etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı