Beşir Derneğinden Çocuklara Bayram Hediyesi
Advert
Advert
Advert

Beşir Derneğinden Çocuklara Bayram Hediyesi

Beşir Derneği Terme Temsilciliği tarafından yardıma muhtaç ailelere bayramlıklar dağıtıldı.

Beşir Derneğinden Çocuklara Bayram Hediyesi
Bu içerik 1010 kez okundu.
Advert

Beşir Derneği Terme Temsilcisi Bülent Gülten Dernek ve Yardımlarla ilgili Basın Açıklaması Yaptı

Açıklamayı harfiyen yayınlıyoruz

 

Derneğimiz, ülkemiz ve dünyada ana hizmet kolları gıda, giyim, yakacak, eğitim, sağlık yardımları, doğal afetler sonrası oluşacak mağduriyetler, sosyal ve kültürel faaliyetler olan; yurt genelinde 250'ye yakın temsilciliği, 12 bölgede lojistik deposu bulunan Beşir Derneği; başvuru işlemleri, mülakat ve araştırmalar ile raporlar hazırlıyor ve bu raporlarla her ailenin gerekli ihtiyacını tespit ederek aileye özel yardım kolileri oluşturuyor.

Termemizde de aynı şekilde bir ofisimiz mevcut olup, 4 yıldır bu gibi ve bir çok hizmetler daha vermekteyiz. Genel bağış, Zekat bagisi, fitre, su kuyusu, kurban bağışı, ramazan kumanya yardımları ve ramazan ayında bir kalp bir kap çalışmalarımız devam etmektedir. Sistem hiçbir menfaat elde etmeksizin gönüllü olarak bu işi yapmak Allah'ın (c.c.) rızasını alıp, Peygamber efendimizin (s.a.v) gönlünü yapmaktır. 


Bu Ramazan ayında bir kalp bir kap çalışmamız devam etmektedir. Kişi evde kendi yediği yemeği biraz fazla yapıyor, Beşir sefer tasları ile o yemeği alıp ihtiyaç sahibine iftarı açması için aracı oluyor. Ramazan ayı boyunca bir kap bir kalp projemiz etkili bir şekilde devam etti ve her gün belirlenmiş fakir ailelerin sıcak yemeklerle iftar etmesini sağladık. İlçemizde belirlenen yaklaşık 30 aileye ayni yardımlar yıl boyunca devam etmektedir. Önümüz bayram, Temsilcilik ofisimizde yetim çocuklar, yardıma muhtaç insanlar sevinsinler diye, giyisi, ayakkabı ve çocuklar için bayramlık planımızı yapmıştık, 12 Haziran 2018 tarihinde Terme Beşir Derneği Ofisimizde 250 aileye bu yardımlar dağıtıldı. Çocukların yüzünde gülücük olduk. Bu bizim için ayrıca mutluluk verici.

Bütün insanlarımızın acısını ve sevincini paylaşarak onların insani ve ahlaki değerlerle donanmasına katkıda bulunmak. Doğru, düzenli ve çağın gereksinimine uygun olarak hizmet vermek ve insanlara maddi, manevi yardımlar yapmak. Gerektiğinde insanların haklarını korumak. İnsanlara hiçbir din, dil, ırk, sınıf, bölge, mezhep ve siyasi görüş farkı gözetmeksizin maddi ve manevi her türlü destekte bulunmaya çalışıyoruz. Bu desteğe tüm yardımseverlerin katkılarını bekliyoruz.

Gönüller yapmaya geldik…

Beşir Derneği Terme Temsilcisi

Bülent Gülten

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı