Terme'de Çöp Aktarma İstasyonunun Yapımı Tamamlandı
Advert
Advert
Advert

Terme'de Çöp Aktarma İstasyonunun Yapımı Tamamlandı

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, yapımı tamamlanan çöp aktarma istasyonunda incelemelerde bulundu.

Terme'de Çöp Aktarma İstasyonunun Yapımı Tamamlandı
Bu içerik 1566 kez okundu.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, yapımı tamamlanan çöp aktarma istasyonunda incelemelerde bulundu.

Başkan Kul, AK Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç ile yapımı tamamlanan çöp aktarma istasyonunu gezdi.

Terme'nin alt ve üst yapı sorunlarını kısa, orta ve uzun vadede planlar yaparak çözmeye çalıştıklarını belirten Kul, 5 yıllık süreçte yapılması planlanan çalışmaların alt yapısını oluşturmaya başladıklarını, bu oluşumun en önemli parçalarından birinin çöp aktarma istasyonu ve emisyon tesisi olduğunu söyledi.

Zaman ve yakıttan tasarruf sağlayacak çöp aktarma istasyonunda çalışmaların tamamlandığını, yakında faaliyete geçeceğini anlatan Kul, "İlçemizde toplanan çöpleri her gün 10'un üzerinde kamyonla 35 kilometre uzaklıkta yer alan Büyükşehir Belediyesi Çarşamba Katı Atık Düzenli Depolama Sahasına taşıyoruz. Bunun maliyeti çok yüksek. Tüm bu giderleri minimuma indirecek bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalarımız tamamlandı. İlçemize hayırlı olsun." diye konuştu.

 

Aynı bölgede asfalt emisyon ve agrega yıkama tesisi de kuracaklarını dile getiren Kul, "Terme'ye önemli ihtiyaçlardan biri olan sathi kaplama emisyon tesisimizi kazandırıyoruz. Tesisimizde çalıştırılmak üzere gerekli aracımızın siparişini verdik. Bu tesis ve aracımız hizmete girdiğinde vatandaşlarımıza daha hızlı ve güzel hizmeti vermeye başlayacağız. Terme'yi daha modern bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kul, geri dönüşüm konusunda ilçedeki duyarlılığın her geçen gün arttığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Toplanan atıkların usulüne uygun ayrıştırılarak ekonomiye yeniden kazandırılması için çalışıyoruz. Bu amaçla hızla gelişen ve büyüyen ilçemizde geri dönüşüm konusunda yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapmak amacı ile yine bu bölgede birinci sınıf atık getirme merkezi planlıyoruz. İlçemizdeki tarihi ve kültürel dokunun korunması, çok daha modern ve yaşanılabilir bir ilçe olma yolunda büyük adımlar atıyoruz. Çalışmaları devam eden tesislerimiz tamamlandığında hem çevreci hem de ekonomiye katkı sağlayıcı projeleri ilçemize kazandırmış olacağız."

KAYNAK : https://www.haberler.com/terme-de-cop-aktarma-istasyonunun-yapimi-11012381-haberi/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Terme hocasını uğurladı! Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu toprağa verildi
Terme hocasını uğurladı! Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu toprağa verildi
Meteoroloji'den Samsun'a peş peşe uyarılar!
Meteoroloji'den Samsun'a peş peşe uyarılar!