Roman’lardan Başkan Kul’a teşekkür ziyareti
Advert
Advert
Advert

Roman’lardan Başkan Kul’a teşekkür ziyareti

Kul: Roman vatandaşlarımız Terme’nin rengi ve dokusudur

Roman’lardan Başkan Kul’a teşekkür ziyareti
Bu içerik 745 kez okundu.

Karadeniz Bölgesi Roman Hakları Koruma Federasyonu Genel Başkanı Mümin Ergüler bir gurup dernek heyeti ile birlikte Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret ederek Termeli roman vatandaşlara ilgilerinden dolayı Başkan Kul’a teşekkür etti. Kul, “Roman vatandaşlarımız Terme¬’nin kültürel çeşitliliğinin çok değerli ve önemli bir parçası” dedi.

Karadeniz Bölgesi Roman Hakları Koruma Federasyonu Genel Başkanı Mümin Ergüler, dernek yönetim Kurulu, Roman Engelliler Derneği Başkanı Kenan Karatüre ve Terme Romanlar Dernek Başkanı Yılmaz Kervancıoğlu Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret ederek Terme’li roman vatandaşların yaşam şartlarının iyileştirilmesi konusunda yaptığı çalışma ve desteklerden dolayı teşekkür etti.

BAŞKAN KUL’A TEŞEKKÜR

Başkan Kul ile ilçede yaşayan roman vatandaşların genel durumu hakkında istişarelerde bulunan Başkan Ergüler ve ziyaretçi heyeti, Belediye Başkanı Şenol Kul’a kendilerine verdikleri desteklerden ve roman vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Roman vatandaşların yaşadığı bölgelerde Terme Belediyesi’nin gerçekleştirdiği alt ve üst yapı konusunda yaptığı yatırımlar dolayısıyla Başkan Kul’a teşekkür etti.

TÜRKİYE MOZAİĞİNİN VAZGEÇİLMEZ PARÇASI

Terme’nin önemli bir roman nüfusuna sahip olduğunu belirterek, bu tür bir araya gelişlerin birlikteliği daha da güçlendirdiğini söyleyen Başkan Kul,  Roman kültürünün dünyanın her yerine yayılmış zengin ve renkli bir kültür olduğunu belirterek, " Bu zenginliği yaşatmak hepimizin görevi. Romanlar, Türkiye mozaiğinin vazgeçilmez parçası. Biz de Terme Belediyesi olarak her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Terme’de birlikte yaşıyoruz, kentimize birlikte hizmet ediyoruz. Sorunlarımız ortak, bu yüzden çözümleri de birlikte oluşturmak zorundayız. Biz size çok güveniyoruz. Sizler bu kentin rengi, dokususunuz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Terme hocasını uğurladı! Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu toprağa verildi
Terme hocasını uğurladı! Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu toprağa verildi
Meteoroloji'den Samsun'a peş peşe uyarılar!
Meteoroloji'den Samsun'a peş peşe uyarılar!