Başkan Kul Boğaziçi’nde Terme’yi anlattı
Advert
Advert
Advert

Başkan Kul Boğaziçi’nde Terme’yi anlattı

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Boğaziçi Üniversitesi tarafından hazırlanan Avrupa Siyaset Okulu Projesinin 2018 yaz dönemi kapsamında “Belediyelerde iyi örnekler; Terme Belediyesi” başlığında öğrenciler ile araya gelerek belediyecilik ve siyasi deneyim

Başkan Kul Boğaziçi’nde Terme’yi anlattı
Bu içerik 774 kez okundu.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Boğaziçi Üniversitesi tarafından hazırlanan Avrupa Siyaset Okulu’nun 2018 yaz dönemi programına katıldı. Programın 2018 yaz dönemi kapsamında düzenlenen “Belediyelerde iyi örnekler; Terme Belediyesi” başlığında öğrenciler ile bir araya gelen Başkan Şenol Kul Belediyecilik ve Siyasi Deneyimlerini öğrencilere aktardı. Türkiye’nin farklı şehirlerinden 35 öğrencinin ders aldığı Avrupa Siyaset Okulu Boğaziçi Üniversitesinin İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde gerçekleştiriliyor.

İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK
Başkan Şenol Kul öğrencilere deneyimlerini aktarırken özellikle insan odaklı bir belediyecilik anlayışını benimsediklerini vurguladı. Kul, öğrencilere başkalığı döneminde Terme ilçesinde insan odaklı bir belediyecilik anlayışı ile yaptıkları dönüşümleri anlatırken, insanı doğanın bir parçası olarak gördüğünü dile getirdi.

SANTRAL BAŞARISINI ANLATTI
Doğaya verdiği öneme dikkat çeken Şenol Kul, Terme’ye kurulması planlanan kömürlü termik santrale karşı yaptığı mücadele öğrenciler tarafından da ilgiyle dinlendi. Santral mücadelesi döneminde santralin Terme’ye yapılmaması için her şeyi göze aldığını belirten Şenol Kul, mücadelenin bürokratik sürecinin eksiksiz takipçisi olduğunu ve bilimsel argümanlar la santralin neden terme için uygun olmadığını ortaya koyduklarını dile getirdi.

ÖĞRENCİLER SORDU KUL CEVAPLADI
Programın ikinci bölümünde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Şenol Kul’a öğrenciler santral sürecinde yaşadığı zorluklar ile ilgili sorular sordu. Santral sürecindeki duruşundan kaynaklı Başkan Şenol Kul’u tebrik ederek sorularına başlayan öğrenciler, siyasi alanda ne gibi tepkiler ile karşılaştığını sordu. Kul sorulan sorulara, “Mücadelemizin haklı bir mücadele olduğunu biliyorduk ve her şeyi göze almıştık. Çünkü o santralin Terme’ye kurulması durumunda benim Terme’de Belediye Başkanlığı yapmamın da bir anlamı kalmayacaktı. Çünkü ortada bir Terme kalmayacaktı. Ve çalışmalarımızın hepsini bilimsel bir temelde yaparak, haklılığımızı ortaya koyduk. Bu da bizi başarıya götürdü. ” şeklinde konuştu.

Programın sonunda öğrenciler başkan Kul’a teşekkür ederken, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Kul öğrencileri Terme’ye davet etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Terme hocasını uğurladı! Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu toprağa verildi
Terme hocasını uğurladı! Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu toprağa verildi
Meteoroloji'den Samsun'a peş peşe uyarılar!
Meteoroloji'den Samsun'a peş peşe uyarılar!