Yeni Sanayi Sitesi Çalışması Son Hız
Advert
Advert
Advert

Yeni Sanayi Sitesi Çalışması Son Hız

Terme ilçesinde istihdama ve şehrin nefes almasına büyük katkı sağlayacak olan Ek Sanayi Sitesi çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Alanda incelemelerde bulunan Başkan Kul, “Bir şehrin sanayisi gelişmezse, ekonomisi canlı değilse, o şehrin kalkınması

Yeni Sanayi Sitesi Çalışması Son Hız
Bu içerik 3235 kez okundu.

Terme’de bir araya gelen sanayi esnafı tarafından kurulan kooperatifle Yeni Sanayi Sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. Mevcut sanayi sitesinin hemen yan tarafında 110 bin m2’lik arsayı satın alarak işe koyulan kooperatif, Terme ve Samsun Büyükşehir Belediyesi de yalnız bırakmamış kooperatif tarafından satın alınan arsanın imarını yapılarak, arsa sanayi ve ticaret alanı olarak tahsis edilmişti.

BAŞKAN KUL BİLGİ ALDI

110 bin metrekare alan içinde her biri 350’şer metrekareden oluşan 154 iş yerinin yer alacağı yeni sanayi alanı içinde ayrıca 10 bin metrekare sosyal alan yer alacak. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, temeli yakın zamanda atılması planlanan ek sanayi sitesinde incelemelerde bulundu, çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

TERME’DEKİ DEĞİŞİMİN ÖNEMLİ ADIMI

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul yapılacak Yeni Sanayi Sitesi’nin ilçedeki değişimin en önemli adımlarından biri olduğunu belirterek,  “Yeni sanayinin kurulması için kendi arsalarını alarak yola koyulan tüm sanayicilerimizi kutluyorum.  Yeni sanayi sitesi ile inşallah esnaflarımız gelişecek, Terme gelişecek. Özellikle esnaflarımızı çok daha fazla önemsiyoruz. Çünkü güçlü ekonominin bel kemiğidir esnaflarımız” dedi.

SIKINTILAR MAZARETİMİZ OLMADI

‘Herkes için mutlu Terme” oluşturmayı hedeflediklerini, çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar ve engelliler için ayrı ayrı projeler ürettiklerini ve doğrultuda çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Başkan Kul, “Önümüzdeki sıkıntılar hiçbir zaman bizim için mazeret olmamıştır. Terme dinamik ve kaliteli bir şehirdir. Ekip çalışmasıyla sıkıntıların üstesinden geliyoruz. Terme’de modern bir şehirde yaşamanın rahatlığını herkes hak ediyor. Bizler de bu anlamda vatandaşlarımızın rahatı için çalışıyoruz. Yeni sanayi sitesi ilçemize, sanayicilerimize ve ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.

İnceleme gezisinde Başkan Kul’a belediye meclis üyesi Hüseyin Alemdar’da eşlik etti. Ek sanayi sitesinin 2020 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Terme hocasını uğurladı! Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu toprağa verildi
Terme hocasını uğurladı! Kurra Hafız Niyazi Kasapoğlu toprağa verildi
Meteoroloji'den Samsun'a peş peşe uyarılar!
Meteoroloji'den Samsun'a peş peşe uyarılar!