Terme’de elektronik dönüşüm
Advert
Advert
Advert

Terme’de elektronik dönüşüm

Terme Belediyesi ve TÜBİSAD iş birliğiyle elektronik eşyaların doğaya zarar vermesinin engellenmesi ve geri dönüştürülmesi için elektronik atık toplama noktası kuruldu.

Terme’de elektronik dönüşüm
Bu içerik 2095 kez okundu.
Advert

Gelecek nesillere temiz bir Terme bırakmak adına çalışmalarını sürdüren Terme Belediyesi TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği) işbirliği ile Terme’de elektronik atık toplama noktası kurdu.

Belediye hizmet binası yanında bulunan otopark alanına kurulan toplama noktasıyla birlikte eski ve kullanılmayan cep telefonları, bilgisayarlar, oyun konsolları, kameralar, yazıcılar, televizyonlar, bilgisayar monitörler gibi elektronik eşyaların doğaya zarar vermesinin engellenmesi ve geri dönüştürülmesi amaçlanıyor.

ATIKLAR DÜNYA İÇİN TEHLİKELİ
Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ertan Keleş, şehirde geri dönüşüme önem verdiklerini, atık yağlar, kâğıt, metal, cam ve plastik atıklar için de geri dönüştürme için ayrışım çalışmaları yaptıklarını ifade etti. Keleş; “Hasar gören veya kullanım ömrü biten elektronik eşyalar, doğayı kirleten ve zarar veren ağır metaller içeriyor ve gelecek nesilleri tehdit edici boyuta ulaşıyor. Bu nedenle, elektrikli ve elektronik eşyalar tüm dünya için çevresel bir tehlike oluşturabiliyor. Bunu önlemek ve elektronik atık geri dönüşümünü hayata geçirmek amacıyla TÜBİSAD ile protokol imzalayarak projeyi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın destek ve katkılarını bekliyoruz.” Dedi.

İHBAR EDİN ALALIM
Müdür Keleş, vatandaşların ilçede oluşan atık elektrikli ve elektronik eşyaları 0543 876 10 02 numaralı whatsapp hattına ya da belediye çözüm merkezine ihbar bırakmaları durumunda belirli bir program dahilinde adreslerinden alınacağını sözlerine ekledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı