Lütfi Çağlar'dan tepkilere yanıt!
Advert
Advert
Advert

Lütfi Çağlar'dan tepkilere yanıt!

Yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı nedeniyle görevden alınan ve büyük tepki çeken AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar, yine sosyal medya hesabı üzerinden bu tepkilere yanıt verdi.

Lütfi Çağlar'dan tepkilere yanıt!
Bu içerik 2100 kez okundu.
Advert

"Ne kadar zorlanıyorsun, Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın. Kaç tane Samsunlu iş adamı var. Bir araştır, ondan sonra ayrımcılık yap, Reis ne derse o olur" ifadesini kullandığı sosyal medya paylaşımı nedeniyle büyük tepki çeken ve görevden alınan AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar, kendisine yöneltilen eleştirilere sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

İşte Çağlar'ın savunması:

"Kamuoyuna duyuru...

Şahsımla ilgili sosyal medya üzerinden hareketle başlatılan ve diğer iletişim kanalları ile büyütülen karalama kampanyası ile ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.  Öncelikle şunu belirtmeliyim hakkımda yapılan haberler tamamen asılsız ve çarpıtmadır. Ben Samsun doğumluyum. Bu şehirde büyüdüm. Bu şehri de insanlarını da çok seviyorum. Gayretim, çalışmalarım bugüne kadar Samsun için oldu ve bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir. 

Olayın kaynağına gelince; Samsun'da birileri tarafından sürekli gündeme getirilen ve kaşınan Samsunluluk - Trabzonluluk ayrıştırması herzaman karşı çıkan birisiyim. Bu şehirde yaşayan ve bu şehre hizmet eden herkes Samsunludur inancındayım. Kimsenin etnik kökeni ile uğraşmak veya kimseyi dışlamak ne şahıslarında ne de şehrimize birşey kazandırmaz. Sosyal medya üzerinden etnik düşmanlık yapan bir şahsa bu duygular içerisinde verdiğim tepki yine aynı çevreler tarafından bambaşka bir boyuta taşınmıştır. Oysa ki benim verdiğim tepki etnik milliyetçilik yapmamın doğru olmadığı üzerinedir. Trabzonlular olmassa Samsunlular aç kalır gibi bir ifade kullanmadığım gibi bu tür bir görüşe de şiddetle karşı çıkan birisiyim. Trabzonlu birisinin yanında çalışıyorsun neden Trabzon düşmanlığı yapıyorsun ifadelerimi genel bir görüş veya yaygın bir kitleye söylenmiş olarak sosyal medya üzerinden çarpıtmak ahlakı bir davranış değildir. 

Ben Samsunluyum şehrimi de bu şehrin insanınıda çok seviyorum. Bu şehirden başka bir yerde yaşamayı da düşünmedim.  Bu doğrultuda çarpıtılan paylaşımında Samsunlu kardeşlerimi bilmeyerek incitecek en ufak bir hatam olmuşsa özür diliyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum."

KAYNAK : https://www.samsunhaber.com/saglik/lutfi-caglar-dan-tepkilere-yanit-h42373.html

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı