'İmar Barışı'nda son haftaya girildi
Advert
Advert
Advert

'İmar Barışı'nda son haftaya girildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca uygulamaya konulan "İmar Barışı" düzenlemesinde son gün 15 Haziran Cuma günü. Samsun'da Yapı Kayıt Belgesi için başvuranların sayısı 62 bine ulaştı. Düzenlemeden ise 242 milyon lira kaynak elde edildi. 'İmar Barışı'nda s

'İmar Barışı'nda son haftaya girildi
Bu içerik 1246 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca 8 Haziran 2018 tarihinde uygulamaya konulan ve imara aykırı ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflenen "İmar Barışı" düzenlemesi başvuruları devam ediyor.

Düzenlemeden faydalanmak için vatandaşların yapması gereken ödemelerde son haftaya girilirken, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde de hareketlilik devam ediyor. Yetkililer başvuru yapacak vatandaşlara hem yardımcı oluyor hem de bilgilendiriyor.

ÖDEME İÇİN SON GÜN 15 HAZİRAN

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; Haziran ayı itibariyle Yapı Kayıt Belgesi için başvuranların sayısı 62 bin 511’e ulaştı. Bunların 20 bin 868’ini bağımsız bölüm oluştururken binanın tamamı için başvuranların sayısı ise 41 bin 643 kişi oldu. 62 bin 511 kişinin başvurmasıyla ise toplamda 242 milyon 581 bin lira lira kaynak elde edildi. İmar Barışı düzenlemesi başvuruları ödemelerinin 15 Haziran'da, başvuruların ise 31 Haziran’da sona ermesi planlanıyor.

KAYNAK : https://www.hedefhalk.com/haber/imar-barisinda-son-haftaya-girildi-1580931

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İşte kademe kademe normalleşme süreci
İşte kademe kademe normalleşme süreci
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme