Terme'de dönere yüzde 20 zam
Advert
Advert
Advert

Terme'de dönere yüzde 20 zam

Termeli dönerciler, beyaz et başta olmak üzere ekmek, lavaş, turşu ve temizlik malzemelerine gelen zamlardan dolayı tavuk dönere yüzde 20 oranında zam yaptı

Terme'de dönere yüzde 20 zam
Bu içerik 1805 kez okundu.
Advert

Samsun'un Terme İlçesi'nde Ramazan ayı boyunca işyerlerini açmayan dönerci esnafı, bayramda döneri tezgaha asarken, tavuk dönere yüzde 20 zam yaptı.

Yaklaşık 3 ay önce başlıca temizlik malzemelerine yüzde 200, beyaz etin kilogram fiyatına ise yüzde 95 oranında zam yapıldığını dikkat çeken dönerciler, yeni fiyat listesi oluşturdu. 8 TL olan bütün ekmek tavuk dönerin fiyatı 10 TL'ye, 11 TL olan tavuk porsiyon da 12 TL'ye yükseldi.

KIRMIZI ETE ZAM YOK

Termeli Meşhur Bodrum Dönercisi sahibi Ahmet Şavlığ, kırmızı et fiyatlarının yerinde olduğunu belirterek, "Kırmızı ete yapacağımız zammı Terme kaldırmaz. Kırmızı et zaten maliyetli, üstüne bir zam daha eklersek vatandaş et döner yiyemez hale gelir" dedi.

HER ŞEYE ZAM GELDİ

İşletmesinde onlarca kişiye istihdam sağladığının altını çizen Şavlığ, "Beyaz ete yüzde 95, temizlik malzemelerine yüzde 200, turşuya yüzde 50, lavaşa, ekmeğe zam yapıldı. Bu zamlar geçmiş aylara ait fakat bizler ortak karar alarak Ramazan sonrasında zam yaptık. İş yerindeki tüm maliyetler en az çifte katladı" şeklinde konuştu. Terme'de küçük esnafın işinin önceden zor, şimdi ise daha zor olduğunu ifade eden Şavlığ, "Müşterilerin bir kısmı fiyatlara tepki gösteriyor. Zamları ekonominin genel halinden kaynaklandığını söylediğimizde anlayış gösteriyorlar" diye konuştu.

Kaynak: Terme Vizyon

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı