Yağ dökülünce saçlarını kaybeden küçük Zeynep'in hayali 'peruk'
Advert
Advert
Advert

Yağ dökülünce saçlarını kaybeden küçük Zeynep'in hayali 'peruk'

Yağ dökülünce saçlarını kaybeden küçük Zeynep'in hayali 'peruk'Samsun'un Terme ilçesinde üzerine kızgın yağ dökülmesi sonucu ağır yaralanan ve yanan saç derisine 4 ameliyatla bacak ve kalça kısmından alınan deri nakledilen Zeynep İkra Kırcel (4,5) sağlığı

Yağ dökülünce saçlarını kaybeden küçük Zeynep'in hayali 'peruk'
Bu içerik 1229 kez okundu.

Yağ dökülünce saçlarını kaybeden küçük Zeynep'in hayali 'peruk'
Samsun'un Terme ilçesinde üzerine kızgın yağ dökülmesi sonucu ağır yaralanan ve yanan saç derisine 4 ameliyatla bacak ve kalça kısmından alınan deri nakledilen Zeynep İkra Kırcel (4,5) sağlığına kavuştu. Ancak dökülen kızgın yağ nedeniyle hücreleri ölen başında bir daha saç çıkmayan küçük kız, tül ve el işçiliğinden üretilmiş özel peruk alarak başına takma hayali kuruyor. İnşaatlarda günlük işlerde çalışan baba Emrah Kırcel, maddi durumu olmaması nedeniyle fiyatı 2 bin ile 6 lira arasında değişen peruğu alamadığı kızı 'Saçım olmadan okula nasıl gideceğim diye soruyor.
Terme ilçesinde, 26 Aralık 2016'da komşularının evinde oynayan Selma (26) ve Emrah Kırcel (27) çiftinin tek çocukları olan Zeynep İkra Kırcel'in üzerine kızgın yağ döküldü. Ağır yaralanan küçük kız Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi'nde 2 ay boyunca tedavi altında tutuldu. Yanan saç derisine 4 ameliyatla bacak ve kalça kısmından alınan deri nakledilen Zeynep İkra sağlığına kavuştu. Ancak dökülen kızgın yağ nedeniyle deri kısmı yanan ve saç hücreleri ölen kızın başında bir daha saç çıkmadı. Zeynep İkra, tül ve el işçiliğinden üretilen özel peruk alarak başına takma hayali kuruyor. İnşaatlarda günlük işlerde çalışan baba Emrah Kırcel ise maddi durumu olmaması nedeniyle fiyatı 2 bin ile 6 lira arasında değişen peruğu kızına alamıyor. Küçük kız oyuncak bebeklerin saçlarını tarayarak saç özlemini gideriyor.
'KIZIMIN SAÇI OLMASINI İSTİYORUM'
Kızının saçı olmasını istediğini söyleyen Emra Kırcel, 'Çocuğum bir yıl sonra okula başlayacak. Okulda arkadaşları onunla saçı olmadığı için dalga geçebilir diye tedirgin oluyoruz. Okula başlayana kadar en azından yüzünün ve saçını tedavi olmasını istiyoruz. Çocuğumda psikolojik olarak çok fazla etkilendi. Bütün kadınlara 'sizin saçınız var mı' diye soruyor sürekli. Şuan da yaşı biraz küçük olduğu için tam anlamıyor ama büyüyünce daha fazla etkilenecek. Biz daha kötü olmaması için tedavi olmasını istiyoruz. Ancak bizim bunu karşılayabilecek durumumuz yok. Çocuğumuz güneşte dışarı çıkamıyor. Hemen yüzü ve başı kızarmaya başlıyor. Şapka takmadan evden dışarı çıkmıyor' dedi.
'SAÇIM OLMADAN NASIL OKULA GİDECEĞİM'
Kızının saçları olmadığı için psikolojik olarak olumsuz etkilendiğini söyleyen Selma Kırcel de, 'Doktorlar bize ilk başta söylemediler, çünkü ilk başta hayati tehlikesi de varmış. Bize kafa derisinin yandığını sonradan açıkladılar. Daha sonra çocuğum 4 ameliyat geçirdi. 2 ay boyunca hastanede tedavi gördü. Ameliyatlarda bacaklarından ve kalçasından deri alıp kafatasına yama yaptılar. Çocuğum saç hücreleri öldüğü için saçı çıkmıyor. Gün içerisinde arkadaşlarıyla arasında bir sorun olmuyor. Kendisi diğer kadınlara soruyor 'Senin saçına bakacağım, senin saçın var mı' onlarda 'Yok bizimde saçımız yok' diyerek kızımın moralini düzeltmeye çalışıyorlar. Kızım bana 'Anne saçım olmadan okula nasıl gideceğim' diye sürekli soruyor. Bizim maddi durumumuz yok, imkanımız yok. Yüzünde oluşan yaraları tedavi edebilmek için burada estetik imkanımız da yok. Saçı ve yüzü için ne yapılması gerekiyorsa biz yapılmasını istiyoruz. Protez saç yada doğal peruk yapılması gerekiyor. Biz en azından çocuğumuzun bir peruğu olsun istiyoruz. Biz çocuğumuz için ne yapılması gerekiyorsa yapılması istiyoruz? diye konuştu.

 
KAYNAK : https://www.haberler.com/samsun-yag-dokulunce-saclarini-kaybeden-kucuk-12135782-haberi/
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Meteoroloji'den Samsun'a peş peşe uyarılar!
Meteoroloji'den Samsun'a peş peşe uyarılar!
BABAOCAĞINA ACI HABERİ ULAŞTI!
BABAOCAĞINA ACI HABERİ ULAŞTI!