Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı
Advert
Advert
Advert

Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

Termeden hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı
Bu içerik 513 kez okundu.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme’den kutsal topraklara giden Hacı kafilesini yolcu etti. Her hac döneminde aynı heyecanı hissettiğini söyleyen Başkan Kılıç, hacı adayları ile tek tek selamlaştı, el öptü ve hayırlı yolculuk diledi. Kılıç, hacı adaylarının kutsal topraklarda Türkiye için yapacağı duaların kabul olmasını diledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla, Terme İlçe Müftülüğü kutsal toraklara gidecek hacı kafilesi için Müftülük binası önünde tören düzenledi. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçe müftüsü Recep Apaydın, ilçenin kamu ve sivil toplum temsilcileri, din görevlileri, hacı adayları ve çok sayıda davetli katıldı.

“TERME’DEN 111 HACI ADAYI”

Kutsal topraklarda zamanı ve mekanların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Terme İlçe Müftüsü Recep Apaydın, yaptığı konuşmada hacı adaylarına hac ibadeti ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Apaydın, “Bugün 111 hacı adayımızı kutsal topraklara uğurlayacağız. Sayıları kaç olursa olsun hacca giden vatandaşlarımız ilçemizi temsilen yolculuğa çıkıyorlar. Bundan dolayı onlara dua ediyoruz. Sağlık ve huzur ile gidip gelmelerini diliyoruz.” dedi.

“ÜLKEMİZİN DUAYA İHTİYACI VAR”

Başkan Kılıç konuşmasında hacı adaylarından Türkiye için bol bol dua isteyerek, “Ülkemizin duaya çok ihtiyacı var. Onun için, hacı adaylarımız oraya vardıklarında ülkemiz için memleketimiz için Terme’miz için dualarını eksik etmesin. Bu kutsal yolculuktan sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dönmenizi, sevdiklerinize kavuşmanızı ve yapacağınız Hac ibadetinin şimdiden makbul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Aklınız burada kalmasın aileleriniz bizlere emanet.” ifadelerini kullandı.

“DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI”

Duygu dolu anların yaşandığı uğurlama töreninde hacı adaylarının oldukça heyecanlı oldukları ve zaman zaman göz yaşlarını tutamadıkları görüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşmenin yol haritasını açıkladı! İşte kalkan kısıtlamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşmenin yol haritasını açıkladı! İşte kalkan kısıtlamalar
Samsun Türkiye'de en fazla vaka görülen 4'üncü şehir
Samsun Türkiye'de en fazla vaka görülen 4'üncü şehir