Sel Suları Çekiliyor Peki Ya İçme Suyu ?
Advert
Advert
Advert

Sel Suları Çekiliyor Peki Ya İçme Suyu ?

İlçemizde yaşanan sel felaketi sırasında Cuma günü kesilen içme suları halen verilemiyor.

Sel Suları Çekiliyor Peki Ya İçme Suyu ?
Bu içerik 1419 kez okundu.

İlçemizde yaşanan sel felaketi sırasında Cuma günü kesilen içme suları halen verilemiyor. Sel sularının çekilmeye başlamasıyla halkın büyük temizlik ihtiyacını karşılamak için şebeke suyunun biran önce verilmesi gerekiyor. 

Belediye ilçede belirli merkezlerde tankerlerle içme suyu dağıtımına başladı. Ancak bir çok bölgeye tankerler ulaşamıyor. Tanker hizmeti merkez bir kaç mahalle ile sınırlı. Halk temizlik için su arayışında. 

İlçe büyük bir salgınla başbaşa kalabilir. 

Şebeke suyunun verilememesi durumunda ilçede büyük bir salgın başgösterebilir. Halk yeterli temizlik yapamadığı için bakteri dolu kaplarla yemek ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. 

Alınan bilgiye göre SASKİ'nin ilçeye su vermesi bir kaç gün sürebilir dendiği öğrenildi.

Şu anda en acil sorun suların çekilmesi değil, şebeke suyunun verilmesidir. İnsanlar selin getirdiği pisliği şebeke suyu ile temizleyecek. 

Türkiyenin en pahalı içme suyunu içen Samsun'un hizmet yönünden de en kaliteli hizmeti alması gerektiğini düşünüyoruz. Zam yaparken bunların düşünülmesi ve halka en iyi hizmetin verilmesi gerekmezmiydi ? 

Ayvacık barajından 25 km ötede bir ilçeye, hemde en pahalı şebeke sularından birine sahip olan bir ilçeye düzgün bir şebeke suyu verememek sanırım politikacıların basiretsizliğinden öte birşey değildir. Madem parasını misliyle alıyorsunuz hizmetinde en iyisini vermek zorundasınız. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kaya     0000-00-00 Kocamanda arıtma suyu adı altında su şebekesi var fakat yağmurlu havanlarda su bulanık selden sonra hep gitti.ne zaman gelecek. Fındık sezonunda susuz kaldık. Bulanık su nedeniyle de ailede herkes hasta şuan
Amanvermez     0000-00-00 Kocaman ne zaman sağlıklı içme suyuna kavuşur! Buna yetkililer sağlıklı cevap veremez. Nedenini biraz izah edeyim. Kim ne yedi ne kadan yedi bilmem devletin malı deniz yemeyen keriz hesabı. Yüz cahil köylüye sorun bir kişi yapılan iş doğru derse “Taksim’de kendimi asarım” bizde yağmur yağar su kesilir güneş açar elektrik. Projeyi yapan mühendis belediye Meclis’ine proje hanki masada ne ile süsleyip onaylattı! İllerbankası bu projeye nasıl finasman sağladığı hala cevap arıyoruz bir yetkili cevab
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bakan çiftçi için müjdeyi verdi! Mazot ve gübre desteği ödemeleri yarın başlıyor
Bakan çiftçi için müjdeyi verdi! Mazot ve gübre desteği ödemeleri yarın başlıyor
Samsun Kaç Gün Daha Bekleyecek?
Samsun Kaç Gün Daha Bekleyecek?