"Vira Bismillah" sayılı günler kaldı
Advert
Advert
Advert

"Vira Bismillah" sayılı günler kaldı

Bu içerik 634 kez okundu.

Karadenizli balıkçılar, yırtılan ağlarını onarıp teknelerinin bakımını yaparak 1 Eylül'de başlayacak av sezonu için son hazırlıklarını yapıyor. 

Sinop Limanı'na demir atan balıkçılar, 1 Eylül'de başlayacak yeni sezonun hazırlıklarını yoğun şekilde sürdürüyor. Balıkçı Yaşar Şener, av sezonuna günler kala yoğun çalışma içinde olduklarını belirterek, “Allah izin verirse bu sene palamuttan biraz ümidimiz zayıf ama hamsi güzel olacak. İstavrit gözüküyor. Her sene bir olmuyor. Ama ne kadar bol balık olursa halkımız o kadar ucuz balık yer. Allah izin verirse 1 Eylül’de başlayacağız. Nisan 15’ine kadar da devam edeceğiz. 7 buçuk ay gibi uzun bir sezon geçireceğiz. Tüm balıkçı arkadaşlarımız burada ekmek parası için mücadele verecek. Allah izin verirse 31 Ağustos akşamı ağları hazırlayıp denize çıkacağız. Şu an yoğunuz. Çalışmalarımız devam ediyor. Yeni sezona yetişmemiz gerekiyor" dedi. 

Denizlerde 15 Nisan'da başlayan balık av yasağı, 1 Eylül'de sona erecek ve balıkçılar 'Vira Bismillah' diyerek denizlere açılacak. 

KAYNAK : https://www.samsunhaber.com/genel/vira-bismillah-sayili-gunler-kaldi-h49646.html

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İşte 2021 yılı bedelli askerlik ücretleri
İşte 2021 yılı bedelli askerlik ücretleri
WhatsApp Sözleşmesinin Bilinmeyenleri
WhatsApp Sözleşmesinin Bilinmeyenleri