Fındık Harmanda Çürüyor, Borçlarımız Duruyor!
Advert
Advert
Advert

Fındık Harmanda Çürüyor, Borçlarımız Duruyor!

Terme ilçesine bağlı Akçaykaracalı Mahallesi’nde yaşanan sağanak yağışların ardından Merkez Sokak’ta yolların çökmesi sonucu ulaşım durdu.

Fındık Harmanda Çürüyor, Borçlarımız Duruyor!
Bu içerik 1691 kez okundu.

Terme’nin Akçay Karacalı Mahallesi’nde yaşanan aşırı sağanak yağışlar sonucunda 6 eve bağlantı yolu olan Merkez Sokak’ta yolların çökmesi sonucu ulaşım dururken, fındığını dövdüremeyen üreticilerin fındıkları harmanda küflenmeye ve çürümeye başladı.

Büyük bir mağduriyet yaşadıklarını dile getiren mahalle sakinlerinden İrfan Öztürk isimli vatandaş, “Yaşanan sağanak yağış ile yollarımız çöktü ve ulaşım durdu. İnsanlar buraya sadece yürüyerek gelebiliyorlar. Bu yol 6 haneye bağlantı sağlıyor ve bu altı hanenin toplamda yaklaşık 15 ton fındığı oluyor. Annem yeni vefat etti ve kendisinden kalan borçlar var. Bu sene fındık parası ile o borçları ödemeyi planlıyorduk, ancak fındığım harmanda kaldı. Yağmur sularından kurtulan fındığımızı topladık, o yönden de büyük zararımız var. Fındığımızı dövdürmek istiyoruz, fakat yol olmadığı için patoz gelip fındığımızı dövemiyor. 10 gündür fındığımız harmanda kaldı ve küflenip çürümeye durdu. Fındığım harmanda çürüyor ve borçlarımız olduğu gibi duruyor. Sıkıntıdan 2 gündür gözüme uyku girmiyor. Mahalle Muhtarımız Musa Şen kendi imkanlarıyla mahalle içerisinde çalışmalar yapıyor ancak onun da gücü bir yere kadar yetiyor. Devletimizin bize sahip çıkmasını ve yolumuzu bir an önce yapıp mağduriyetlerimizi gidermesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

BABAMI SIRTIMDA İNDİRDİM

Evde hasta babasının da olduğunu dile getiren Öztürk sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Benim 93 yaşında evde yatan hasta bir babam var ve bu sabah rahatsızlandı. Yol olmadığı için buraya araç çıkamıyor ve ben babamı hastaneye götürebilmek için sırtımda aşağı indirmek zorunda kaldım. Muhtarımız da araç gelebildiği yere kadar gelip bize yardımcı oldu. Hiçbir ulaşım şansımız yok ve bu yolun yapılmaması mağduriyetimizi her geçen gün daha da artırıyor. Devletimiz sesimizi duysun ve yolumuzu lütfen bir an önce yapsın.”

ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Mahallelinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Akçaykaracalı Muhtarı Musa Şen, “Yaşanan sağanak yağışların ardından mahallemizin yollarında ve fındık bahçelerimizde büyük tahribatlar meydana geldi. Tüm bölge olumsuz hava koşullarından etkilendi. Belediyeden sadece iki gün iş makinası geldi. Onun dışında kendi imkanlarımla iş makinası kiralayarak yollarda çalışma yaptırdım ve elimden geldiğince su kanallarını açtırmaya çalıştım. Mahallemiz için biz elimizden geldiğince çalışmaya çalışıyoruz, ancak yollarımızın durumu belli ve devletimizin bize sahip çıkarak yollarımızı ve çöken menfezlerimizi en kısa zamanda yapmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

KAYNAK : https://www.hedefhalk.com/haber/findik-harmanda-curuyor-borclarimiz-duruyor-1606832

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bakan çiftçi için müjdeyi verdi! Mazot ve gübre desteği ödemeleri yarın başlıyor
Bakan çiftçi için müjdeyi verdi! Mazot ve gübre desteği ödemeleri yarın başlıyor
Samsun Kaç Gün Daha Bekleyecek?
Samsun Kaç Gün Daha Bekleyecek?