Pazar Cami’nin Tamamlanması Yine Ertelendi!
Advert
Advert
Advert

Pazar Cami’nin Tamamlanması Yine Ertelendi!

Terme Pazar Cami’nin restorasyonu hakkında Nisan 2019 tarihinde yapılan açıklamada, caminin 1 Ekim tarihinde teslim edilmesi planlandığı ifade edilmişti. Ekim 2019 tarihine gelindiğinde ise cami restorasyon bilgilerinin paylaşıldığı tabelada “İş Bitim Tar

Pazar Cami’nin Tamamlanması Yine Ertelendi!
Bu içerik 1585 kez okundu.

Terme Pazar Cami’nin restorasyonu hakkında Nisan 2019 tarihinde yapılan açıklamada, caminin 1 Ekim tarihinde teslim edilmesi planlandığı ifade edilmişti. Ekim 2019 tarihine gelindiğinde ise cami restorasyon bilgilerinin paylaşıldığı tabelada “İş Bitim Tarihi: 27 Aralık 2019” olarak güncellendiği görüldü.

Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda bulunan ve sözleşme tarihi 18 Ekim 2017 olan Pazar Cami restorasyon çalışmasının tamamlanmamasına vatandaşlar tepki gösterdi.

31 Mart Seçimleri’nde Terme Belediye Başkanı olarak seçilen Ali Kılıç Pazar Cami hakkında Terme Vizyon Gazetesi’ne 25 Nisan tarihinde açıklamalarda bulunmuştu. Belediye Başkanı Kılıç, açıklamasında Terme Devlet Hastanesi Kavşağı’nın görüşmelerinin devam ettiğini ifade ederken Pazar Cami konusunda ise kendisine yapılan açıklamaların restorasyonunun Ekim 2019 tarihinde tamamlanacağı yönünde olduğunu belirtmişti.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın Nisan 2019 tarihinde Pazar Cami’si ile ilgili Terme Vizyon Gazetesi’ne yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Pazar Cami’nde elektrik hattıyla ilgili bir sorun oluşmuştu. Bu sorun vali bey ve kaymakam beyin destekleriyle şuan çözülüyor. Restorasyona ilaveten caminin güçlendirilmesi projesi de dahil olduğu için bir takım aksaklıklar meydana geldi. Geçtiğimiz hafta Vakıflar Bölge Müdür Yardımcısı ziyarete gelmişti. Orada yaptığımız görüşmelerde kendisi, ‘1 Ekim tarihinde camiyi size teslim etmeyi planlıyoruz’ dedi.”

Vatandaş Mağdur

İlçenin şehir merkezinde, Terme Çayı’nın kenarında yer alan ve tarihi geçmişi olan Pazar Cami’nin 2 yıl süren restorasyon çalışmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Caminin restorasyona girdiği tarihten itibaren Terme Belediyesi’nde cemaate ayrılmış olan alanda ibadetlerini gerçekleştirdiklerini belirten vatandaşlar, “Kimseden 2 gün içerisinde çalışmaları tamamlanmasını istemiyoruz. Ancak 2 yıldan beri yapılan çalışmaya baktığımızda bu kadar zaman alacak kadar bir iş görülmüyor. Eminiz ki caminin tarihi bir geçmişi de olmasından ötürü hassas çalışılıyordur ama bir harabe olmayan bir caminin restorasyon çalışması bu kadar sürmemeli. Bitiş tarihi belirliyorlar sonra yetişmeyince ‘şirket battı, zaman yetmedi, daha sağlıklı yapmak için geciktiriyoruz’ gibi bahanelerle işi öteliyorlar. Namazımızı belediye hizmet binasında kılıyoruz, bunu 2 yıldan beri yapmak ne kadar doğru bilmiyoruz ama biz vatandaşlar olarak bu durumdan şikâyetçiyiz” ifadelerini kullandı.

Tarihi Pazar Cami’nin resmi bitiş tarihi 27 Aralık 2019’da hizmete açılmasını ümit eden vatandaşlar, belediye yetkililerine ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne “İşinizle ilgilenin!” şeklinde serzenişte bulundular.

KAYNAK : http://termevizyongazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=480

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.