Ergün : Santrale Değil, Yerine Karşıyız!!!
Advert
Advert
Advert

Ergün : Santrale Değil, Yerine Karşıyız!!!

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün: İktidar partimiz başta olmak üzere herkese davetiye gönderdik. Vekillerimiz, yöneticilerimiz bu tesisin zararsız olduğu konusunda bizi ikna etsin. Biz enerjiye, yatırıma karşı değiliz. Burası tarım arazisi olduğu iç

Ergün : Santrale Değil, Yerine Karşıyız!!!
Bu içerik 804 kez okundu.
Advert

Samsun'un Çarşamba İlçesi Abdullahpaşa Meydanı'nda, inşaatına başlanan biyokütle enerji santraline karşı düzenlenen basın açıklamasında mikrofonlarımıza konuşan siyasiler, STK’lar ve vatandaşlar, 'Santrale değil, yerine karşıyız' mesajını verdi.

Abdullahpaşa Meydanı'nda, inşaatına başlanan biyokütle enerji santraline karşı düzenlenen basın açıklamasında, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Atila Tekcan ve Alper Aydemir, Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, eski Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun, Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Osman Nuri Pilgir ve vatandaşlar, konuştu. İsimlerin ortak mesajı;  'Santrale değil, yerine karşıyız' oldu.

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün:

İktidar partimiz başta olmak üzere herkese davetiye gönderdik. Vekillerimiz, yöneticilerimiz bu tesisin zararsız olduğu konusunda bizi ikna etsin. Biz enerjiye, yatırıma karşı değiliz. Burası tarım arazisi olduğu için santrale karşıyız.  

Böyle bir tesise ihtiyaç varsa kurulabileceği bir yığın alan var. Çarşamba Ovası, Türkiye’nin geleceğidir. Santralin tarım yapılmayan, yerleşimi olmayan yerlerde yapılması daha uygun olacaktır. Türkiye’nin sayılı ovalarından birinin sanayiye açılması uygun değil. Vatandaşın haklı mücadelesine sonuna kadar destek vereceğiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
Son dakika… MEB, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı