Geleceğe Nefes Kampanyası bugün başlıyor!
Advert
Advert
Advert

Geleceğe Nefes Kampanyası bugün başlıyor!

Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek “11 milyon fidan dikimi” etkinliği bugün saat 11.11’de Ankara’dan başlatılacak.

Geleceğe Nefes Kampanyası bugün başlıyor!
Bu içerik 681 kez okundu.
Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bugün 11 milyon  fidan geleceğe nefes olmak üzere miras bırakılacak. İki ayrı Guinness Dünya  Rekoru'na da koşulacak ağaçlandırma seferberliğinde, Çorum'da "1 saatte en çok  fidan dikme rekoru" ile "Dünyanın en büyük online fidan diken insan albümü''  rekorlarına imza atılması bekleniyor.
 
Yurt genelinde gerçekleştirilecek ağaçlandırma seferberliği öncesi,  "Geleceğe Nefes" (gelecegenefes.com) internet sayfası üzerinden, halkın yoğun  desteğiyle 81 ilde sahiplenilen fidan sayısı 13 milyonun üzerine çıktı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iştiraki, Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve  daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek 11 milyon fidan dikimi etkinliğinin startı, Ankara'dan saat 11.11'de verilecek.
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Temmuz'da Abdullah Enes Şahin isimli bir gencin Twitter hesabından paylaştığı ve kısa sürede etkileşim alan "Ağaç Dikme Bayramı" önerisine destek vermişti.
 
Fikri beğendiğini belirten Erdoğan, söz konusu paylaşıma verdiği yanıtta, "Bu çok güzel bir fikir Enes. Biz her zaman yemyeşil bir Türkiye için çalıştık, çalışıyoruz. Milli bir ağaçlandırma bayramımızın olması için de ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız." ifadelerine yer vermişti.
 
Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanıtı üzerine hesabında sabitlediği paylaşımında, Türk bayrağı, ağaç ve gücü simgeleyen emoji ile "Sayın Cumhurbaşkanım, çağrımıza yanıt verdiğiniz için çok mutlu olduk. Gençlerin ve yüz binlerin sesi olduğunuz için minnettarız." sözleriyle desteğinden dolayı teşekkür etti.
 
Abdullah Enes Şahin, Twitter'da "Bir fikrim geldi. Biz neden 'Ağaç Dikme Bayramı' ilan etmiyoruz. Her yıl bir gün ayıralım, çoluk çocuk maaile, 82 milyon ağaç dikelim. Hem dünyaya örnek olalım hem gelecek nesillere yemyeşil bir ülke bırakalım." paylaşımında bulunmuştu.

Milli Ağaçlandırma Günü ilan ettiğimiz 11 Kasım’da, 81 ilimizde 2023 noktada #11milyonfidan’ı toprakla buluşturacağız.
Ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, evlatlarımıza daha yeşil bir Türkiye miras bırakmak için tüm vatandaşlarımızın güçlü desteklerini bekliyoruz.

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) 10 Kasım 2019
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor