Terme 'Geleceğe Nefes' verdi
Advert
Advert
Advert

Terme 'Geleceğe Nefes' verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 'Geleceğe Nefes' projesi kapsamında Samsun'un Terme İlçesi'nde Sakarlı Ağaçlandırma alanında bin fidan toprakla buluştu.

Terme 'Geleceğe Nefes' verdi
Bu içerik 637 kez okundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından yayımlanan genelge ile Türkiye'de ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak için 11 Kasım "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan edildi. 
 
AYNI ANDA BİN FİDAN DİKİLDİ
Türkiye genelinde 2 bin 23 noktada 11 milyon fidan dikmeyi hedefleyen Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 'Geleceğe Nefes' projesi kapsamında Samsun'un Terme İlçesi'nde Sakarlı ağaçlandırma alanında yüzlerce öğrenci ve vatandaş bin fidanı toprakla buluşturdu. Etkinliğe, Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Emniyet Müdürü Beytullah Doğan, Jandarma Komutanı Jan. Teğ. Eren Dede, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, İdari ve mülki amirler, siyasi parti ilçe temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, belediye personelleri ve öğrenciler katıldı.
 
2019'DA YÜZ BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
'Geleceğe Nefes Ol' kampanyası bünyesinde Samsun'da 27 lokasyonda toplam 55 bin 555 fidan dikilirken, Terme'de bin fidan toprakla buluştu. Yeni yapılan etkinlikle ilçede 2019 yılı içerisinde dikilen fidan sayısı 85 bine ulaştı.
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İşte kademe kademe normalleşme süreci
İşte kademe kademe normalleşme süreci
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme