Ziraat Odası Başkanları Çarşamba Belediyesi’ne Dava Açtı
Advert
Advert
Advert

Ziraat Odası Başkanları Çarşamba Belediyesi’ne Dava Açtı

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Çarşamba Belediyesi’nde çalışan memurların “kaçak inşaata tutanak düzenlemediğini” iddia ederek, memurları “görevi kötüye kullanmak” suçundan savcılığa şikâyet etti.

Ziraat Odası Başkanları Çarşamba Belediyesi’ne Dava Açtı
Bu içerik 2538 kez okundu.

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, resmi dilekçeleriyle beraber biyokütle enerji santraliyle ilgili Çarşamba Belediyesi’nden bilgi talebinde bulundular. Çarşamba Belediyesi ise talep edilen bilgilere karşılık Ziraat Odası Başkanlarına, konunun muhatabı olmadıklarını gerekçe göstererek bilgi paylaşımını reddetti.

Konuyla ilgili Terme Vizyon Gazetesi muhabiri İsmail Can Çam’a açıklamalarda bulunan Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, biyokütle enerji santralinin yapı ruhsatının olmadığı yönündeki iddialara kesinlik kazandırmak amacıyla Çarşamba Belediyesi’ne dilekçe verdiklerini ancak belediyenin talep edilen bilgileri paylaşmadığını bildirdi.

“Bilmek Hem Görevimiz Hem Hakkımız”

Çarşamba Belediyesi’nin vermiş olduğu cevabı şiddetle kınadığının altını çizen Başkan Ergün, “Bulunduğum görev itibariyle Oltan Köleoğlu şirketinin bahsi geçen bölgedeki taşınmaza ilişkin yapı ruhsatı olup olmadığını bilmek bizim işimiz gereğidir. Bilgi edinmek bizim hem görevimiz hem hakkımızdır. Ayrıca şirketin Eğercili Mahallesi’nde bulunan yapısında İlçe Tarım ve Orman Müdürülüğü’nün ‘Toprak Koruma Kanunu’na aykırılık etmek suretiyle malzeme koyabilmek adına mevzuat dışı hareket ettiğini öğrendim. Dolayısıyla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinden de ayrıca şikâyetçi ve davacıyım” diye konuştu.

Başkan Ferda Ergün ile birlikte tüm mücadeleyi vereceklerini de belirten Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ise yaptığı açıklamada, “8 ay önce inşaatına başlanmış olan yapıya ilişkin kaçak inşaat tutanağı düzenlemeleri gerekirken düzenlenmemiş ve yetkili kişiler görevlerini kötüye kullanmışlardır. Bu sebeple belediye yetkililerinden şikayetçi olduk. Biyokütle enerji santralinin ovaya kurulmasına en başından beri karşıydık, bu mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.