Öğrenciler denetim istedi
Advert
Advert
Advert

Öğrenciler denetim istedi

Çarşamba ilçesinde öğrenci servisinin kaza yapması sonucu iki lise öğrencisinin hayatını kaybettiği olayla ilgili, öğrenciler geniş çaplı soruşturma başlatılmasını istedi. Öğrenciler kentte, servisler ile ilgili denetimlerin artırılmasını talep etti.

Öğrenciler denetim istedi
Bu içerik 3112 kez okundu.

Samsun Solcu Liseliler Grubu, İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi’nde okuyan 16 yaşındaki Batuhan Yılmaz ile Güzel Sanatlar Lisesi’nde okuyan 14 yaşındaki Zülal Işıl Çörtük'ün Çarşamba'da meydana gelen trafik kazasında servis minibüsünün içinde hayatını kaybettiği kaza ile ilgili yazılı açıklama yaptı. "Kaza deyip geçmeyeceğiz, nedenlerini sorgulayacağız "diyen grup, "İçimiz yanıyor. Arkadaşlarımızı aramızdan alan gerçek nedenlerin sorgulanmadığını görüyoruz "dedi. 

SERVİSLER YARIŞ EDİYOR 

Grup açıklamasında soruşturma başlatılması gerektiğini belirterek, "Servislerimiz bazen aşırı hız yapıyor, birden fazla okula yetişmek için sabahın köründe evimize geliyor, okul çıkışında trafiğe girmemek için güvensiz yerlerden bizi alıyor. Çünkü sistem şehre, eğitime kamusal olarak bakmıyor. Talebimizdir: Konu çok yönlü soruşturulmalıdır. Şu ya da bu şoförü suçlayıp konuyu kapatmak yerine şehir içi trafik ile şehirler arası trafiğin bu tehlikeli iç içe geçmiş haline bir çözüm getirilmelidir. Birden fazla okula yetişmeye, hız yapmaya, olmadık saatlerde olmadık yerlerden bizleri almaya zorlanan servis hizmeti öğrencilerin güvenliği ve sağlığı gözetilerek kamusal olarak planlanmalıdır "denildi. Tolgahan ÇAĞLAR 

KAYNAK : https://www.hedefhalk.com/haber/ogrenciler-denetim-istedi-1618400

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.