Samsun Büyükşehir Belediyesi, sayaç okumayı kaldırdı
Advert
Advert
Advert

Samsun Büyükşehir Belediyesi, sayaç okumayı kaldırdı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), koronavirüs tedbirleri kapsamında fiziki sayaç okuma işlemlerini kaldırdı. Bunun yerine 'Kıyas Fatura' uygulamasına geçildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, sayaç okumayı kaldırdı
Bu içerik 10342 kez okundu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi  Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), koronavirüs tedbirleri kapsamında fiziki olarak yapılan su sayaçlarının okunması işlemlerinin geçici süreliğine yapılmayacağını açıkladı. SASKİ bunun yerine kıyas fatura uygulamasına geçildiğini ve sürecin sona ermesiyle birlikte yapılacak olan ilk okumadaki eksik ya da fazla kıyas işlemlerinin mahsuplaşma yöntemiyle düzeltileceğini duyurdu.

İşte o açıklama:

"SASKİ Genel Müdürlüğü olarak, birimlerimizin tamamında hizmetlerin sunumunda gerekli tüm tedbirler alınmış olup Covid-19 ile etkin bir mücadele devam etmektedir.

Vatandaşlarımızın ve personelimizin sağlığını öncelediğimiz bu süreçte alınan tedbirlere ek olarak; 

- Konut Abonelerimizde Fiziki sayaç okuma işlemleri yapılmayacak olup, Kıyas Fatura uygulamasına geçilmiştir.
- Bu süreçte düzenlenecek olan Kıyas Faturalar “Geçici Tahakkuk” olup, sürecin sona ermesinden sonra yapılacak olan ilk okumada eksik ya da fazla kıyas işlemleri mahsuplaşma yöntemiyle düzeltilecektir.
- Bu süreçte dileyen vatandaşlarımız, sayacın tüketimini gösterir bilgilerini bizlere iletmeleri halinde normal fatura düzenlenip elektronik ortamda kendilerine ulaştırılacaktır.
- Mesai saatleri içerisinde kapalı olan iş yerlerinde kullanım olmadığı değerlendirilecek ve fatura oluşturulmayacaktır."

SAMSUN HABER HATTI https://www.samsunhaberhatti.com/haber/samsun-buyuksehir-belediyesi-sayac-okumayi-kaldirdi/200093

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Buse     0000-00-00 Evet kapıma kadar gelip 3 katlı bir apartmana iki kata 10 TL indirip yapıp eksik fatura edip bize ise 10 TL daha ekleyerek fatura kesmiş sağolsun bizi kazikladigi için ben belki geçen aya göre a harcadimboara yok pul yok tutumlu oldum sen hangi hakla bana 180 TL şu faturası kesipde gdiyosunn belkide o kadar harcadım ama kapimimin dibinde sayaç okuda yaz kardeşim oku da yaz faturami
Hamdi Aksuoğlu     0000-00-00 Bu güne kadar 63.00 faturam gelmedi neye göre fiziki yada deyiminizle ortalama yazarsınız.Ortalama son altı ayın toplaminin bölümünde çıkan rakam dir.Firsati iyi değerlendiriyor.Yaziklar olsun zehir zıkkım olsun.İnsanlari aptal yerine koyuyorsunuz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İşte kademe kademe normalleşme süreci
İşte kademe kademe normalleşme süreci
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme