Samsun'da 19 Mayıs programı belli oldu: Törenler canlı yayınlanacak
Advert
Advert
Advert

Samsun'da 19 Mayıs programı belli oldu: Törenler canlı yayınlanacak

Ulu Önder Atatürk'ün Samsun'a çıkışının ve Milli Mücadele'yi başlatmasının 101. yıl dönümü etkinlikleri programı açıklandı. Bu yıl sokağa çıkma yasağı nedeniyle az sayıda katılımcıyla gerçekleştirilecek etkinlikler, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün

Samsun'da 19 Mayıs programı belli oldu: Törenler canlı yayınlanacak
Bu içerik 2640 kez okundu.

Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesi'ni başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümü kutlama programı Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kamuoyuna duyuruldu. Bu yıl, koronavirüsü önleme tedbirleri kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle sade bir şekilde gerçekleştirilecek etkinlikler, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Kutlama programına göre, Atatürk'ü sembolize eden Türk bayrağı her yıl olduğu gibi bu yıl da denizden karaya çıkartılacak.  Samsun protokolü üstü açık otobüs ile  caddelerde dolaşarak halkın bayramını kutlayacak. Saat 21.19'da ise Samsun halkı evlerinin penceresinden ve balkonlarından İstiklal Marşı'nı okuayacak.

İşte 19 Mayıs programı:

18-19 Mayıs:
Saat 15.00: Atakum Sahili 
(Paramotor Gösterisi)

19 Mayıs:
Saat: 10.00: Atatürk Anıtı 
(Anıta Çelenk sunma, saygı duruşu, İstiklal marşının okunması)

19 Mayıs:
Saat 10.20: Tütün İskelesi 

(Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, 2 denizci 2 karacı askerin ve 1 denizci subayın Türk bayrağını Tütün İskelesi'nden sembolik olarak çıkartması, Samsun Valisi Osman Kaymak nezaretinde bayrağın 7 Atletizm sporcusuna teslim edilmesi, Tütün İskelesi'nden alarak Cumhuriyet Meydanı - Atatürk Bulvarı üzerinden Bandırma Vapuru'na ulaştırması)

 

19 Mayıs:
Saat 11.00: Bandırma Vapuru 
(Canan Anderson Yılmaz'ın  kemanı eşliğinde Gençlik Spor bünyesindeki 10 milli sporcu ile İstaklal Marşı'nın okunması, Canan Anderson Yılmaz'ın Solo Keman Konseri)

19 Mayıs:
Saat 16.30: Samsun Protokolü şehir turu 
(Atakum Çobanlı İskelesi - Çağaloğlu Bulvarı, Atatürk Bulvarı Çiftehamam Caddesi -Subaşı - Çiftlik Caddesi 56’lar - Canik Kaymakamlığı önü - Canik Belediyesi önü) Samsun halkının 19 Mayıs Bayramı'nı kutlamak üzere Samsun protokolünün üstü açık otobüs ile Samsun turu yaparak halkı selamlaması

19 Mayıs:
Saat 21.19: Samsun Halkının İstiklal Marşı okuması 
(Eş zamanlı 19 Mayıs Stadyumu: Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde ses sistemleri üzerinden İstiklal Marşı okunması, vatandaşların da evlerin balkonlarından eşlik etmesi. Yine THOM merkezinde eğitim gören 20 sporcu 19 Mayıs Stadyumu orta noktada Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri açacak)

SAMSUN HABER HATTI :https://www.samsunhaberhatti.com/haber/samsunda-19-mayis-programi-belli-oldu-torenler-canli-yayinlanacak/200527

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor