Askere gidecekler için yeni karar!
Advert
Advert
Advert

Askere gidecekler için yeni karar!

Koronavirüs ile mücadele devam ederken asker uğurlamalarında yaşanan kalabalığın önüne geçilmesi için yeni kararlar alındı.

Askere gidecekler için yeni karar!
Bu içerik 5257 kez okundu.

Askere gidecek gençler için yeni karar alındı. Askere gidecek olan birey koronavirüs nedeniyle taahhütname imzalayacak.  Hürriyet 'ten Fatma Aksu bugün kaleme aldığı yazısında askere gidecekler için alınan yeni kararı duyurdu.  İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgedeki maddelere baktığımızda askere gidecek gençlerin taahhütname imzalayacağı öğrenildi. 

1. DERECE YAKINLARI KATILACAK

Yapılan açıklamada asker uğurlamalarına sadece birinci derece akrabaların katılacağına yer verildi. Otogar, gar ve havaalanlarında sadece anne baba , eş kardeş ve çocuklar katılacak. Bunların dışında akraba , taınıdıklar arkadaşlar katılamayacak.

İMZA ATILACAK

Askerlik yükümlülerinden, askerlik şubelerinden sevk işlemleri (sülüs belgesi verilirken) yapılırken birliğine teslim olacağı dönemi kapsayacak şekilde, başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere pandemi tedbirlerini ihlal edecek uğurlama/tören/eğlence/konvoy gibi aktivitelerde bulunmayacaklarına dair bir taahhütname alınacak. Askerlik şubelerince, yükümlüden alınan taahhütnamenin bir örneği kaymakamlıklara bildirilecek.

KURALLARA UYULMASSA CEZA VERİLECEK -

Kaymakamlıklarca, pandemi kurallarına aykırı şekilde asker uğurlaması, eğlencesi, töreni veya konvoyu nedeniyle hakkında idari ya da adli işlem tesis edilen askerlik yükümlülerine dair bilgiler ilgili askeri birliğe bildirilecek. Bu tedbirlere uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince, idari para cezası verilip, suç teşkil eden davranışlar için adli işlem başlatılacak.

KAYNAK ==>https://www.samsunhaber.com/genel/askere-gidecekler-icin-yeni-karar-h58499.html

Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberleri | Samsunspor

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.