Samsun için korkutan açıklama: "Hastanelerde yer yok"
Advert
Advert
Advert

Samsun için korkutan açıklama: "Hastanelerde yer yok"

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, hastanlerdeki doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaştığını ve yoğun bakımda yatması gereken hastaların başka illere gönderildiğini söyledi

Samsun için korkutan açıklama:
Bu içerik 7053 kez okundu.

Yeni normalleşme süreci ve Kurban Bayramı'nın ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Samsun'da da koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, şehirdeki hastanelerin  koronavirüs tedavisinde yetersiz kaldığını  Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne  yeni açılan poliklinik binasının yoğun bakıma dönüştürüleceğini belirtti

 

BAŞKA İLLERE GÖNDERİLİYORLAR

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi ve Gazi Devlet Hastanesi'ndeki doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaştığını belirten Çakmak, "Bilinçli ve Kovid-19 sürecini ağır geçirmeyen vakalar evlerinde tedavi ediliyor. Yeterli donanımımız var fakat hasta sayısı çok olduğu için hastaneler yetersiz kalıyor. Yoğun bakımda yatması gereken hastalar, doluluk nedeniyle başka illere gönderiliyor. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne açılan yeni poliklinik binasından sonra ana binadaki acil servisin yeri değiştirilerek yoğun bakıma dönüştürüleceği bilgisini aldık" dedi.

BÖYLE GİTMEZ

Sağlık çalışanlarının psikolojik anlamda kötü olduklarını belirten Başkan Çakmak, "İzinlerin iptal edileceği konuşuluyor.Sağlık çalışanlarında ciddi bir bıkkınlık var. Birçok hekim arkadaşımız istifayı, emekliliğini öteleyen hemşire arkadaşlarımız ise emekliliğini düşünmeye başladı. Bu böyle gitmez. Aşırı yük binerse sağlık sistemi çöker, sonra çalışacak adam bulamazlar hastenelerde. 

6 HEMŞİRE VİRÜS KAPTI

Kamu hastanelerinde görevli hemşirelere korona virüsün her an bulaşabileceğine işaret eden Çakmak, "Eğitim Araştırma Hastanesi'nde son olarak 6 hemşire arkadaşımız koronavirüse yakalandı. Hastanelerde normal hasta ile koronavirüslü hastalar aynı ortamda bulunabiliyor. Sağlık çalışanları ciddi anlamda zorlanıyor. Gerekli destekler sağlanmalı. Üst düzey yöneticiler sağlıkçılara mobbing yapmayı bıraksınlar. Şapkamızı önümüze koymamız lazım "ifadelerini kullandı.

KAYNAK : 

https://www.samsungazetesi.com/samsun/samsun-icin-korkutan-aciklama-hastanelerde-yer-yok-h1292663.html

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İşte kademe kademe normalleşme süreci
İşte kademe kademe normalleşme süreci
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme