Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Advert
Advert
Advert

Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, elektrikteki kayıp kaçak bedelinin bölgelere ayrılarak dağıtılmasının engellenmesini de içeren, 5/10/2020 tarih 124 sayılı Ak Parti’nin hazırladığı “Elek

Erhan USTA'dan Kaçak Elektrik Çıkışı
Bu içerik 12026 kez okundu.

KIYAK YAPILDI

"Ben 1.000 km uzaktaki adamın kaçak elektriğini niye ödüyorum?" diyen kardeşim, bu tweetleri senin için atıyorum diyerek sözlerine başlayan Usta, “2013 yılında çıkarılan Elektrik Piyasası Kanunu ile elektrikte kayıp ve kaçakların, 31.12.2015'ten sonra bölgesel bazda faturalara yansıtılmasına karar verilmişti. Yani her bölge kendi kayıp kaçağını ödeyecekti. Ancak firmalar verdikleri sözlere rağmen kayıp kaçağı azaltamayınca, bir kıyak yapılıp bu süre 31.12.2020'ye uzatılmıştı. Şimdide AKP Milletvekillerinin getirdiği yeni Kanun Teklifiyle 31.12.2025'e uzatılmak isteniyor.” dedi.

HEP BERABER ÖDEMEYE DEVAM EDİN

Usta, “Yani diyorlar ki: Bölgenizde kayıp kaçak bedeli az bile olsa, ülkedeki tüm kayıp kaçağı (isterse 1.500 km uzaktaki kaçak tüketim olsun) hep beraber ödemeye devam edin. Nasılsa özelleştirmeyle bölgeleri alan şirketlere (hep aynı müteahhit grupları) sermaye transferi yapılıyor.” dedi.

SİZ KİMİ KOLLUYORSUNUZ?

Usta son olarak şunları sordu:

Madem bu şirketler kayıp kaçakla mücadele etmeyeceklerdi, fiyatlar ulusal olarak belirlenmeye devam edilecekti, TEDAŞ'ı neden parçalara bölüp özelleştirdiniz?

Bu kanun teklifiyle vatandaşı kollamadığınız bariz bir şekilde ortada. Peki siz kimi kolluyorsunuz?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor