Risk Devam Ediyor! Eğer Gerekli Önlemler Alınmazsa...
Advert
Advert
Advert

Risk Devam Ediyor! Eğer Gerekli Önlemler Alınmazsa...

İYİ Parti Terme İlçe Başkanı Ata Sefer Ayyıldız, "Terme'de korona virüs vakaları artıyor gerekli önlemler alınmazsa kötü sonuçlar doğuracak."

Risk Devam Ediyor! Eğer Gerekli Önlemler Alınmazsa...
Bu içerik 11227 kez okundu.

Samsun genelinde ve Terme'de son zamanlarda gündeme gelen vaka artışları üzerine İYİ Parti Terme İlçe Başkanı Ata Sefer Ayyıldız açıklama yaptı.

Koronavirüsün ciddiye alınması gerektiğini söyleyen İYİ Parti İlçe Başkanı Ata Sefer Ayyıldız, "2020’nin başından itibaren dünyamızı çevreleyen Covid-19 salgını maalesef ciddiyetini hâlâ korumaktadır. Geçtiğimiz günlerde Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, Samsun’un tüm ilçelerinde korona vaka sayısında artış olduğunu ancak Terme ve Atakum’da daha fazla artış olduğunu belirtmiştir. Bu hususun biz Termeliler olarak ciddiyetle dikkate alınması gerekmektedir. "

"ÖNLEM ALMIYORUZ"
"İlk olarak Terme’deki artışın nedenleri etüt edilmelidir. Belli ki bu noktada bazı eksikliklerimiz bulunuyor. Yetkililerimiz bu hususu ehemmiyetle incelemeli ve hisselerine düşen görevleri çıkarmalıdır. Zira yüz binlerce insanın ölümüne neden olan bu melun hastalığın hafife alınması, önüne geçilemez tabloların oluşmasına zemin hazırlayacaktır. Maalesef zaman zaman şahit oluyoruz ki kişisel anlamda almamız gereken önlemlere bile ciddiyetle riayet etmiyoruz, etmediğimiz gibi ev ziyaretleri ve benzeri keyfi durumlardan da geri kalmıyoruz. Bu noktada vatandaşlarımıza örnek olması gereken bazı kişilerin de aynı ciddiyetsizliğe ayak uydurması bizleri endişeye sevk etmektedir. "dedi.

"İHMAL VE EKSİKLİKLER VAR"

Ayyıldız, "En başta Terme özelinde mahalli idarecilerimizin bu önlemler zincirini planlamasını, ihmal ve eksiklikler varsa giderilmesini önemle tavsiye ediyoruz. Eksiklik yok diyen olursa iki bariz örneğe dikkat çekmek istiyorum, PTT ve banka önü kuyruklarda iç içe geçen vatandaşlarımıza ve belediye çevresindeki çay ocaklarının önlerinde hiçbir mesafe olmaksızın çay içenlere bakmak yeterli olacaktır. Hâlâ hiçbir şey geçmiş değildir. Salgının öldürücü riski, artarak sürmektedir. Maske, Mesafe ve Hijyen aklımızdan ve hayatımızdan çıkmamalıdır." Emin Çekiç

https://www.hedefhalk.com/haber/iyi-parti-terme-ilce-baskani-ata-sefer-ayyildiz-risk-devam-ediyor-eger-gerekli-onlemler-alinmazsa-1640218

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.