Terme'de Covid-19 vakaları artıyor harita kırmızıya dönüyor
Advert
Advert
Advert

Terme'de Covid-19 vakaları artıyor harita kırmızıya dönüyor

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs ilçemizde hızla artıyor.

Terme'de Covid-19 vakaları artıyor harita kırmızıya dönüyor
Bu içerik 11522 kez okundu.

Samsun'da korona virüs vaka sayıları her geçen gün artmaya devam ediyor. Son dönemdeki artış hızı yüzde 45'in üzerinde olduğu ifade edilirken, Sağlık Bakanlığı'nın virüs vakalarının takip edilebilmesine olanak sağlayan Hayat Eve Sığar(HES) uygulamasındaki yoğunluk haritasında kent merkezi ve ilçeler kırmızıya döndü. Vaka artış hızını aile içi yapılan ziyaretlerin artırdığına dikkat çekiliyor. 

Covid19 tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilçemizde kol geziyor. Lütfen ziyaretlerimizi biraz erteleyelim, işimiz yoksa dışarıya çıkmayalım. Çıkmak zorundaysak sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edelim. 

Unutmamalı ki bu kadar yoğunlaşmasının tek sebebi bizleriz. Sosyal mesafe ve temizlik şartlarına uymadığımız sürece bugün komşumuz veya tanıdığımız için okunan selalar yarın annemiz için babamız için kardeşlerimiz için evlatlarımız için eşimiz için belki de bizim için okunacak. Allah kimseyi ölüm acısı ile sınamasın.

Zor değil sevgili Termeliler, sosyal mesafeyi koruyalım ellerimizi sık sık yıkayalım ya da dezenfekte edelim. Kendimizden şüphe duyduğumuz anda kendimizi karantinaya alalım ki başkasına bulaşmasın. Unutmamalı belki bizde hafif geçecek bir hastalık yakınımızda ağır seyredecek veya onun hayatına mal olacak. Lütfen sevdiklerimizin, sevdiklerinizin ölüm sebebi olmayın. Bu vebalin altından kimse kalkamaz...
 
Lütfen lütfen lütfen...
 
Allah hepimizin yardımcısı olsun. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın açıkladığı tedbirlere uyalım. Unutmamalı ki alınan tüm kararlar bizlerin daha rahat yaşayabilmesi için. Lütfen kurallara uyalım. Covid tedbirlerini yoğunlaştırarak tekrar tekrar gözden geçirip daha sıkı uygulayalım.
 
Termehaber.com ekibi olarak hepinize Sağlıklı günler dileriz.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor