CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz: Başkan Kılıç açıklama yapmalı
Advert
Advert
Advert

CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz: Başkan Kılıç açıklama yapmalı

CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz, Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.'nın rüşvet iddiası ile tutuklandığını hatırlatarak, "Bu kişi Terme'den Büyükşehir'e gitmiştir. Hakkında zimmetine para geçirme iddiaları var. Terme Beledi

CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz: Başkan Kılıç açıklama yapmalı
Bu içerik 4507 kez okundu.

CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz, Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.'nın rüşvet iddiası sonrası tutuklanması ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Söz konusu kişinin Terme Belediyesi'nden Büyükşehir'e gittiğini belirten Yavuz, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'a cevaplaması için bazı soruları sordu. 

İDDİALAR OLDUKÇA VAHİM 

Yavuz, "Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yapan bir kişinin rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla tutuklanıp cezaevine gönderilmesinden sonra bir dönem de Terme Belediyesi'nde görev yapmasından dolayı ilçemizde de söylentiler çıkmaya başladı. Terme kamuoyunun gündeminde olan rüşvet ve yolsuzluk iddialarında söylenenlerin ardı arkası kesilmediği gibi bu kişinin önceki dönem belediye başkanı zamanında işçilerin ikramiyelerini ödemediği, zimmetine geçirdiği ve bu konunun dönemin belediye başkanı tarafından bilindiği, konuyu başkanlık değişiminde Ali Kılıç’a da aktardığı başkanın da bu olayı doğruladığı söyleniyor. Eğer durum böyle ise durum çok vahimdir "dedi. 

BAŞKAN NEDEN SUSUYOR?

"Bir hukukcu, bir avukatın böyle bir şeye göz yummaması gerekir "diyen CHP İlçe Başkanı Yavuz, "Böyle bir yolsuzluk var ise zamanında ya da sonrasında neden bir soruşturma başlatılmamıştır? Soruşturma bir yana Ali Kılıç, hakkında yolsuzluk iddialarını bildiği bu kişinin Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne geçişini onaylamak için zimmetine geçirdiği paranın ödemesi olarak elden para aldığı, kalan bakiye içinde senet düzenleyip izin verdiği de söylentiler arasında. Bu kişiden para alınmışmıdır ? Alındıysa para belediyenin kasasına girmiş midir? Bu kişinin Terme Belediyesi’nde çalıştığı dönemi incelemeye almaya ve soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz? İlçemizin adının bu gibi konularla anılması üzücü ve vahim bir durumdur. Koltuklarında oturan siyasiler, başkanlar bizlerde dahil gelip, geçici hizmetlerin yöneticileriyiz. Amacımız ilçemize hizmet, bir adım öteye taşımak olması gerektiği gibi Terme halkının haklarını da korumak olmalıdır.

Belediye Başkanımız Ali Kılıç, bir açıklama yapıp kamuoyundaki soruları cevaplamalı. Terme Belediyesi’nden bu lekenin biran önce temizlemesi gerekmektedir "açıklamasında bulundu. Zekeriya FIRAT 

KAYNAK : https://www.hedefhalk.com/haber/chp-terme-ilce-baskani-ibrahim-yavuz-baskan-kilic-aciklama-yapmali-1643239

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor