Termeli şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ali Genç'e vefa
Advert
Advert
Advert

Termeli şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ali Genç'e vefa

Terme İlçesi'nde şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ali Genç'in mezun olduğu Karadeniz MTAL'de kendi adına yapılan kütüphane açılışa hazırlanıyor

Termeli şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ali Genç'e vefa
Bu içerik 5721 kez okundu.

Kütüphanenin kuruluşundaki çalışmalara ön ayak olan şehidin kız kardeşi Tuğba Genç, kendilerine destek veren tüm yetkililere teşekkür ederek, "Biz kardeşimiz adına bir kütüphane kurmak istediğimizde herkes bunu çok memnuniyetle karşıladı. Amacımız şehidimizin adını yaşatmak ve ona olan vefa borcumuzu bir nebze de olsun yerine getirmekti. Okuduğu okulda, oturduğu sıralarda adının yaşatılması bizim için çok önemli" dedi.

 

TÜM ÖĞRENCİLERE AÇIK OLACAK
İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, "Termeli şehidimizin okuduğu lise olan Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, Türkiye genelinde çok sayıda yayınevi ve kitapseverin kitap desteğinde bulunduğu kütüphanenin iç mekân düzenlemesi tamamlanarak, kitaplar türlerine göre sınıflandırıldı. Bir okulumuzda şehidimizin adının yaşatılması ona olan vefamız ve minnettarlığımızın bir eseridir" diye konuştu.

Karadeniz MTAL Müdürü Mustafa Baş ise, "En zengin, en modern, en kullanılabilir kütüphaneyi kurmak istiyoruz. Öğrencilerimizin derslerine göre ilgilerine göre en güncel kitapları seçtik. Şimdilik 3000 civarında kitap var. Bu kütüphaneden sadece okulumuzun öğrencileri değil, Terme'deki bütün öğrencilerimiz faydalanabilecektir" ifadelerini kullandı.

Termeli şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ali Genç adına Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kurulan kütüphanede son aşamaya gelindi. İsmail AKDUMAN

kaynak : https://www.hedefhalk.com/haber/termeli-sehit-jandarma-uzman-onbasi-ali-gence-vefa-1644616

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İşte kademe kademe normalleşme süreci
İşte kademe kademe normalleşme süreci
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme