Terme'nin çehresini değiştirecek proje Yeni Bulvar için start veriliyor
Advert
Advert
Advert

Terme'nin çehresini değiştirecek proje Yeni Bulvar için start veriliyor

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçenin çehresini değiştirecek ve gelişimin önünü açacak 25 metrelik yeni bulvar yolu projesi için startı verdi.

Terme'nin çehresini değiştirecek proje Yeni Bulvar için start veriliyor
Bu içerik 7208 kez okundu.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçede yapımına başlanacak 25 metrelik yeni bulvar yolunun startını vermek için Samsun Büyükşehir Üst Yapılar Şube Müdürü Ahmet Bayır, Büyükşehir Terme Şube Müdürü Metehan Yanık ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Kamulaştırma Birimi yetkilileri ile bir araya geldi.

Proje hakkında bilgi veren Başkan Kılıç, “Yeni bulvar yolu, Cumhuriyet Mahallesi yeni hastane kavşağından başlayarak, Fenk, Yeni ve Çay Mahallelerini birbirine bağlayarak, Çay Mahallesi Gülkent Sitesi kavşağından Samsun-Ordu Karayoluna çıkacak. Yeni bulvar yolumuz yaklaşık 4.5 kilometre uzunluğunda olacak. ” dedi.

ŞEHİRCİLİK KONSEPTİ DEĞİŞECEK

Terme'nin ulaşımına ve gelişime büyük katkı sağlayacak 25 metrelik bulvarı açmak için çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade eden Başkan Kılıç, " Yeni bulvar yapıldığında ilçenin şehircilik konsepti değişecek. Modern ve güzel hale gelecek, çağ atlayacak. O bulvarla birlikte Terme'yi yeniden inşa edeceğiz. ilçemiz genişleyecek. Yeni imar alanları ile modern konutlar inşa edilecek. Ayrıca ilçemizin trafik sorunu da çözüme kavuşacak" diye konuştu.

İNŞAAT SEKTÖRÜ CANLANACAK

25 metrelik bulvar yolu projesi, yeni köprü çalışması, Terme Çayı'nın ıslahı için istimlak çalışmaları ve Salıpazarı Barajı projeleriyle birlikte ilçenin yeni bir ivme kazanacağının altını çizen Başkan Kılıç, "25 metrelik yeni bulvar yolumuza ilk kazmayı önümüzdeki günlerde vuracağız. Bu yol tamamlandığında ilçemiz yeni bir döneme girecek. Bulvar yolumuz özellikle inşaat sektörünü canlandıracak. Yeni köprümüz, Terme Çayı istimlak ve ıslah çalışmaları ve Salıpazarı Barajımızın tamamlanmasıyla termemiz yeni bir ivme kazanacak. Bu projelerimiz için desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir, AK Parti Samsun Milletvekillerimiz Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı ve Yusuf Ziya Yılmaz

Terme'nin çehresini değiştirecek proje Yeni Bulvar için start veriliyor

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Haydar Taşcı     2021-01-22 bu proje adalıların hastane önüne verilen kavşak iznine istinaden ( sonrası malum ölüm kavşağı olmuştur ) adalıların arsalarını değerlendiğrmek için yapılmıştır. birilerine rant sağlamak için güzelim termeyi köy yaptınız ya helal olsun.
Kemallettin ÇETİN     2021-01-22 Aman denize açılmayın, dağlara çıkın... Aslında bu yol Bazlamaçtan Kocamandan geçmeliydi... Allah akıl fikir versiz sizlere, millet denize açımaya gayret eder sizler dağlara... ama sizde haklısınız az daha açılırsanız akdenize kadar gideriz böyle devam edin. Bir projeniz de Termeye termeliye faydası olsun... Sanki yemin ettiniz Termeye hizmet etmemek için...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İşte kademe kademe normalleşme süreci
İşte kademe kademe normalleşme süreci
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme
MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme