Yüz yüze eğitime ilişkin flaş gelişme! Bakan Selçuk açıkladı
Advert
Advert
Advert

Yüz yüze eğitime ilişkin flaş gelişme! Bakan Selçuk açıkladı

Yüz yüze eğitimle ilgili milyonların beklediği açıklama geldi. Detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Selç

Yüz yüze eğitime ilişkin flaş gelişme! Bakan Selçuk açıkladı
Bu içerik 6061 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları: Tüm çabamız çocuklarımızı okullarıyla buluşturmak için. Sağlık açısından risk varsa biz orada olmayız demiştik. Her gün dünyadaki ve bilimsel verileri gözden geçiriyoruz. İl il ayrıntılı verileri takip ediyoruz. Türkiye'nin salgın tedbirleri açısından veriye dayalı bir şekilde dünyada örnek gösterilen ülkeler arasındayız. Cumhurbaşkanımız kabinenin ardından süreci paylaştı. 

 

15 Şubat pazartesi ikinci yarı yıla başlıyoruz. Köylerimizde salgının olmadığı görüldüğünden çocukların eğitiminin salgına bağlı olarak daha fazla aksamaması için köyleriizde yüz yüze eğitimi tam zamanlı açıyoruz. 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı  açma kararı verdik. 

1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8.  ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.

1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz  için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak.

1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle  açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam  edecek.

Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları,  mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime  katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı  olacak.

Farklı sınıf düzeyleri ve okul kademelerinde de il  bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanmasıyla ilgili kararlar alınabilecektir.

Öğretmenlerimiz Covid-19 aşısının uygulama sıralamasında öncelikli gruba alınmıştı. Süreci hızlandırmak adına, yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için Şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır.

Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir  programa başlayacağız.

KAYNAK : http://www.gazetevatan.com/yuz-yuze-egitime-iliskin-gelisme-1370825-egitim/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor