SAMSUN AYNI TABLODA BEŞİNCİ, NÜFUS ORTALAMASINDA İKİNCİ
Advert
Advert
Advert

SAMSUN AYNI TABLODA BEŞİNCİ, NÜFUS ORTALAMASINDA İKİNCİ

8-14 Şubat tablosunda açıklanan verilerde 100 bin kişide Samsun 171,29 vaka sayısı ile Türkiye'de beşinci sırada yer alırken bu sayısı il nüfusu ile orantılandığında Samsun 2 bin 323 vaka ile Türkiye ikincisi konumuna geliyor.

SAMSUN AYNI TABLODA BEŞİNCİ, NÜFUS ORTALAMASINDA İKİNCİ
Bu içerik 12003 kez okundu.

VAKAYA GÖRE KISITLAMADA ESNETME VEYA İLAVE TEDBİR ALINACAK 

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısı sonrası yerel olarak kararlar alınacağı; vaka sayısı düşen illerde kısıtlamaların esnetileceği düşüş yaşanmayan illerde ise tedbirlerin sıkılaştırılacağı vurgulandı. 

GİRESUN'DA TEDBİRLER SIKILAŞTIRILDI 

Alınan kararlar sonrası vaka sayısı yüksek olan iller arasında yer alan Giresun'da ilk adım atıldı. Giresun Valiliği tedbirlerin sıkılaştırıldığını duyurdu. Valilikten yapılan şu ifadelere yer verildi:  Ev içi bulaşın önüne geçilmesi amacıyla ziyaret, gün gibi sosyal faaliyetlere izin verilmemesine, İlimiz genelinde yapılan denetimlerin artırılmasına, uygunsuzluk durumunda ise gerekli cezai müeyyidenin esneklik gösterilmeden uygulanmasına, daha önce alınan Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararlarına istinaden cenaze törenlerinin belirlenen kurallara uygun yapılması için azami derecede dikkat edilmesine, belediyeler tarafından yapılan cenaze anonslarının yapılmasına ikinci bir karara kadar ara verilmesine, pandemi konusunda bilinçlendirme anonslarının yapılmasına karar verildi” denildi.

KÖY VE YAYLALARA ÇIKIŞLARA YASAK

Hafta sonu kısıtlamalarında köy ve yaylalara çıkışların yasaklandığına yer verilen açıklamada şöyle denildi: * Çiftçi Kayıt Belgesi olan vatandaşlarımızın hayvancılıkla uğraşanları hariç olmak üzere 20- 21 Şubat ve 27- 28 Şubat tarihlerinde anılan belgeye istinaden mevsim itibariyle yoğun kar yağışı olduğu için yapılacak tarımsal bir faaliyet bulunmadığından çiftçilik faaliyeti için köy veya yaylalara çıkmasına izin verilmemesine, belediyemizce billboardlara ev içi bulaşın engellenmesi için afişler asılmasına, kolluk kuvvetlerimizce özellikle kısıtlama saatlerinde kontrol noktalarında daha sıkı tedbirler alınarak muafiyete neden olan durum kapsamında ikametlerinden çıkan vatandaşlarımızın muafiyet nedenine dair zaman ve güzergâh ile sınırlı kalıp kalmadıkları kontrol edilerek muafiyet durumunu suiistimal edenlere gerekli cezai müeyyide uygulanmasına, apartman yöneticileri vasıtasıyla apartman, site gibi yerlerin ortak kullanım alanlarının toplu bir şekilde kullanılmasının engellenmesine, Gazi Caddesi kuzey ve güney giriş noktalarına bariyerle kontrol noktası konulması ve HES kodu sorgulaması yapılmasına, alınan bu kararlara uyulması, uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi karar verildi.

SAMSUN'DA DA BEKLENİYOR 

Vaka sayısını düşürmek adına Giresun'da alınan ilave tedbirlerin Samsun'da da uygulanması bekleniyor. Gözler Samsun İl Pandemi Kurulu'nun alacağı kararlara çevrildi.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==>https://www.samsunhaber.com/samsun-haber/giresun-da-yeni-tedbirler-alindi-samsun-da-da-bekleniyor-h63658.html

Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberleri | Samsunspor

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor