Terme Alarm Veriyor
Advert
Advert
Advert

Terme Alarm Veriyor

Yüksek vaka oranına rağmen Samsun'da okul öncesi, 1, 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflar açıldı, cumartesi sokağa çıkma yasağı kaldırılması ve memurlarda esnek çalışmanın kaldırılması ile daha büyük bir tehlike önümüzde görünüyor.

Terme Alarm Veriyor
Bu içerik 10561 kez okundu.

Yeni kontrollü normalleşme döneminin ilk adımları atılırken yüksek riskli bölgelerde okulların açılması ve bazı yasakların kalkması Samsun ve ilçemiz için alarm zillerinin çalmasına neden oldu. 

Son zamanlarda ilçemizdeki vaka oranlarının artışını Hayat Eve Sığar uğgulaması üzerinden incelediğimizde, geçen haftalarda hemen hemen bitme aşamasına gelen covid-19 vakaları ilçemizde tekrar hortladı. 

Kırmızı bölgeler giderek artıyor.

Geçtiğimiz haftalarda yer yer seyrek mavi noktalar gözükürken son günlerde mavilerin çoğalması ve kırmızıların yoğunlaşması ilçede ve bölgedeki vahim durumu ortaya çıkarıyor. 
Geçtiğimiz aylarda yaşananlara bakılırsa bölgemizdeki en ufak gevşeme sonucu geçmişten daha büyük sıkıntılar yaşanabileceği görülmekte. Bölgemizde yaşanan son covid-19 olaylarında vakaların birçoğunun mutasyonlu covid-19 olması sebebi ile endişeler kat kat artmakta.

OKULLARIN AÇILMASI BÜYÜK RİSK 

Etrafındaki tehlikenin tam olarak farkına varamayan anasınıfları ve 1 2 3 4. sınıfların eğitim öğretime açılması virüsün yayılmasını hızlandıracak ve hasta sayısını arttıracaktır

TAM KAPANMA BEKLERKEN YASAKLAR ESNETİLDİ

Virüsün yayılma hızını düşürmek için bölgesel olarak tam kapanma beklerken cumartesi gününün yasak kapsamından çıkarılması, memurların yoğun olarak birarada olmasının engellendiği esnek çalışmanın iptal edilmesi, düğünlerin 50 kişi ile sınırlandırılması gibi esnetilmeler virüs tehlikesini daha da arttırıyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.