Bağış Yok Diyorlardı Şimdi 'Var Ama Nerede'
Advert
Advert
Advert

Bağış Yok Diyorlardı Şimdi 'Var Ama Nerede'

Terme Belediyesi'ne bağış yapan işçiler, zimmet iddiasıyla suç duyurusunda bulunurken, 'Kayıtlarımızda bağış görülmüyor' diyen belediye, yeni gönderdiği yazıda şaşırttı. Belediye "Bağış kayıtları var ama nerede arıyoruz" dedi.

Bağış Yok Diyorlardı Şimdi 'Var Ama Nerede'
Bu içerik 9119 kez okundu.

Samsun'un Terme İlçesi'nde işçilerin belediyeye bağış yaptıkları paranın zimmete geçirildiği duyumu üzerine konuyu yargıya taşırken, belediyeden işçilere gönderilen 'resmi yazılar' kafaları karıştırdı. Daha önce 'Bağışlar kayıtlarımızda yok' diyen belediye, şimdi ise "Bağış kayıtları eski evraklar arasında, arıyoruz' şeklinde yazı gönderdi.

140 belediye işçisinin yaklaşık 180 bin lira bağış yaptığı Terme Belediyesi'nde, 24 işçi bağışlarının akıbetini öğrenmek için önceki gün Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Daire Başkanı iken tutuklanan ve eski Terme Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü olan B.K ile halen belediyede görevli olan İ.Ö.'ye bağışlarını teslim ettiklerini söyleyen işçiler, iki kamu görevlisinden de şikayetçi oldu. 

BELEDİYE RESMİ YAZISINDA
'İKİ FARKLI SONUÇ YAZDI'

Konuyu yargıya taşıyan işçiler, ifade vermek için gün sayarken, ilginç bir gelişme yaşandı. Daha önce belediyeye yaptıkları başvuruyla, "Bağışlarının kendilerine geri ödenmesini talep eden işçilere', Terme Belediyesi resmi yazıyla 'bağışlara kayıtlarda rastlanmadığını bildirirken, bir işçiye gelen son yanıt ise herkesi şaşırttı. Belediye resmi cevabında, "Bağışların 2014 yılında kapanan belde belediyelerin evraklarında arasında olduğunu, arama çalışmalarının devam ettiğini' bildirdi. 

2014 YILINDA BELDE 
BELEDİYELERİ KAPANMIŞTI

Ancak bu yanıt kafaları daha da karıştırdı. Çünkü, işçilerin alacaklarının ödendiği tarih olan 2014 Mart yerel seçimleri sonrası ve ağırlıkla 2015 yıllarıydı. Belde belediyeleri ise 2014 Mart yerel seçimleri öncesi kapanmıştı. İşçilerin bağış evraklarının nasıl belde belediye evrakları arasına karıştığı da kafaları karıştırdı. İşçiler, "Daha önce bağış kayıtları yok diyorlardı. Şimdi varmış ama bulamıyorlar. Arama çalışmaları sürüyormuş. Şimdi bu gönderdikleri yazılardan hangisi doğru" dedi.

HANGİSİ CEVAP DOĞRU

Terme Belediyesi'nin ilk gönderdiği cevaben yazıda, "Bağış kayıtlarına rastlanamamıştır' denildi. 

Belediyenin son olarak bir işçiye cevaben gönderdiği yazıda ise "Bağış kayıtlarının arama çalışmaları sürüyor" denildi. 

Haber: N. Alper CABBAR 

KAYNAK : https://www.hedefhalk.com/haber/bagis-yok-diyorlardi-simdi-var-ama-nerede-1647549

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.