Samsun Kaç Gün Daha Bekleyecek?
Advert
Advert
Advert

Samsun Kaç Gün Daha Bekleyecek?

Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü'nün Trabzon'a bağlanmasının iptali ile ilgili resmi açıklama yapılmadı. Trabzon basınında, bölge müdürlüğünün iptali kararından vazgeçildiği iddiası konuşuluyor.

Samsun Kaç Gün Daha Bekleyecek?
Bu içerik 6954 kez okundu.

Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü'nün Trabzon'a bağlanması konusunda gelen tepkilerin ardından, alınan iptal kararı ile ilgili kurumdan resmi açıklama dünde yapılmadı. Trabzon basınında bağlanmayı öngören resmi yazının kuruma ulaştığı iddia ediliyor. 

SAMSUN AYAKTA 

Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü, alınan ani bir kararla Trabzon'a bağlandı. Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Aziz Yener Cabbar'ın sosyal medya paylaşımı ve gazetemizin konuyu gündeme taşıması sonrası, siyasiler devreye girdi. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, müdürlüğün kentte kalacağını açıkladı. AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'da, 'Müdürlüğümüz Samsun'da mesajı verdi. 

VATANDAŞLAR 
TEPKİ GÖSTERİYOR 

Türk Telekom'dan konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmezken, iptal kararının Türk Telekom Yönetim Kurulu toplantısında karara bağlanacağı belirtildi. Dün toplanan genel kurul toplantısı sonrası kurumdan herhangi bir açıklama yapılmadı. Tüm altyapısı ve donanımı ile Samsun Bölge Müdürlüğü'nün Trabzon'a bağlanmasına tepki gösteren vatandaşlar ise, sosyal medyada tepkilerini sürdürüyor. Resmi açıklama beklediklerini belirtiyor. Vatandaşlar, aksi durumda bütün Türk Telekom aboneliklerinin iptali konusunda adım atacaklarının mesajını verdi. 

ÇALIŞANLARA 
MESAJ VERİLMİŞTİ. 

Türk Telekom, tedirgin olan çalışanlarına yönelik ise mesaj yolladı. Türk Telekom, "Daha önce duyurusunu yaptığımız yeni düzenleme, istihdam süreçlerimizde ve politikamızda herhangi bir değişime yahut personel azaltılmasına neden olmayacak, söz konusu bölgelerdeki çalışanlarımızın mevcut çalışma şartlarında ve lokasyonlarında farklılaşmayı gündeme getirmeyecek; Samsun, Kayseri ve Bursa Bölge Müdürlüklerimiz, çalışanlarımızla birlikte hali hazırdaki lokasyonlarında hizmetlerine devam edecektir "ifadelerini kullandı. Bu açıklamanın ardından iptal konusunda resmi açıklama bekleyen Samsun'daki vatandaşların beklentilerine karşılık verecek açıklama dünde yapılmadı. 

TRABZON MEDYASI 
İPTALİ İDDİA ETTİ 

Öte yandan, Trabzon basınında ise Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü'nün Trabzon'a bağlanma kararının iptalinden vazgeçildiği iddia edildi. Haber61 internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Samsun'un Trabzon'a bağlandığı ile ilgili yazının Trabzon Bölge Müdürlüğü'ne ulaştığı iddia edildi. Türk Telekom Genel Müdürlüğü'nden iptal kararı ile ilgili resmi açıklamanın yapılmaması kafaları karıştırdı. 

Kurum sessizliğe gömüldü 

Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü'nün taşınması ile ilgili alınan iptal kararı hakkında yaşanan sessizlik, vatandaşlarında tepkisini çekiyor. Trabzon basınında farklı iddialar gündeme gelmeye başladı. 

İŞTE O HABER;

İki farklı paylaşım 

Türk Telekom Bursa Bölge Müdürlüğü'nün kapatılarak İzmir'e bağlanacağı iddiası gündeme gelmişti. İl Başkanı Davut Gürkan, 'iptal kararı' paylaşımını 'Ulaştırma Bakanımızın teyidiyle' ifadesi ile paylaşırken, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, iptal kararının Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan'ın girişimi ile alındığını duyurmuş, Ulaştırma Bakanı'na teşekkür etmişti. 

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu 

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan 

dSPbbW

KAYNAK : https://www.hedefhalk.com/haber/samsun-kac-gun-daha-bekleyecek-1648260

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
Ölüme yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.
1 Temmuz itibariyle Türkiye'nin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte sahiller dolup taştı.